P0

Svarbu, Transportas

Artėja “krokodilų” galas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-12-04


Maždaug po mėnesio Klaipėdos autobusuose turėtų nelikti dar sovietmetį menančio relikto – mechaninių bilietų komposterių. Jie gyvuos kol baigsis popieriniai bilietai, neturintys greito atsako (QR) kodo.

VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT), lapkričio viduryje pradėjusi eksploatuoti naują elektroninio bilieto sistemą, pranešė, kad į apyvartą išleidžia naujo tipo popierinius bilietus. Jų forma tokia pati, kaip senųjų, tačiau nugarėlėje yra QR kodas.

Tokių bilietų pusę su kodu reikia priglausti oranžinio skaitytuvo apačios, stiklinio langelio. Oranžinis komposteris nuskaito bilietą. Taip nepažymėjus bilieto jis bus negaliojantis ir kontrolės metu keleiviui bus skiriama bauda.

“Kol bus senieji komposteriai, bilietus su QR kodais galima žymėti ir juos išmušant skyles. Tačiau šių prietaisų ketiname atsisakyti maždaug per mėnesį, kai prekyboje nebeliks senųjų bilietų. Jei nuėmus mechaninius komposterius keleiviai vis dar turės senųjų bilietų, mes juos pakeisime naujais arba tiesiog turės duoti vairuotojui, kad jį įplėštų”, – sakė KKT vadovas Gintaras Neniškis.

Popieriniai bilietai su QR kodais leis KKT tiksliai identifikuoti keleivių srautus ir pagal šiuos duomenis esant poreikiui koreguoti tvarkaraščius – iki šiol apie trečdalis keleivių vis dar renkasi tokius, o ne elektroninius bilietus.

Gruodžio viduryje žadama sudaryti galimybę už kelionę autobusais atsiskaityti ir nuskaitant mobiliajame telefone, specialioje programėlėje sugeneruotą autobuso bilieto QR kodą.

Naująją elektroninio bilieto sistemą įdiegė konkursą laimėjusi Estijos „Ridango“. Ji pasiūlė įrangą (231 komposterių ir borto kompiuterių komplektą) patiekti už 721 tūkst. eurų, programinė dalis atsiėjo 491,6 tūkst. eurų, o techninis palaikymas trejus metus – 424 tūks. eurų.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2018-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt