P0

Mums rašo

Kad Vitės situacija nesikartotų Klaipėdoje ar kituose Lietuvos miestuose

Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją (KIDE)
2018-12-11


Aplinkos ministerija kviečia visuomenę ir suinteresuotas institucijas susipažinti su patikslintu Nacionalinio oro taršos mažinimo plano projektu ir iki š. m. gruodžio 13 d. teikti pastabas bei pasiūlymus.

Plane yra numatyti keli svarbūs prioritetai, padėsiantys mažinti ir kietųjų dalelių taršą šalyje, tačiau pamirštas dar vienas ir labai reikšmingas – pramonės įmonių taršių veiklų ribojimas.

Kartus pavyzdys: vadovaujantis 2017 m. kovo 13  d. Taršos leidime nustatytomis sąlygomis, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai“ (KLASCO), kurios krovos aikštelės yra 200 m atstumu nuo gyvenamųjų namų, mokyklos ir darželio, vykdant krovos darbus leidžiama (remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais) per metus į aplinkos orą išmesti 34 tonas kietųjų dalelių (KD¹º).

Pagal bendrovės pateiktas oro taršos apskaitas 2016 metais KLASCO į aplinkos orą išmetė 5,3 tonas, o 2017 metais tik 3,6 tonas kietųjų dalelių. Nepaisant to, Vitės kvartalas Klaipėdoje juoduoja nuo 2017 metų birželio mėnesio, tad galime tik įsivaizduoti, kokia situacija būtų Vitėje, jei įmonė į aplinką išmestų visas 34 tonas įstatymais leidžiamų kietųjų dalelių, kurios nusėda ant automobilių, namų langų ir palangių, žolėje, kurioje žaidžia mūsų vaikai, ir galiausiai mūsų plaučiuose.

Visus bendrapiliečius raginame teikti siūlymus mažinti taršos leidimais nustatomas normas įmonėms, veikiančioms šalia gyvenamųjų teritorijų, kad Vitės situacija ir panašios nesikartotų Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose.


  2018-12-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt