Mums rašo

Kad Vitės situacija nesikartotų Klaipėdoje ar kituose Lietuvos miestuose

Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją (KIDE)
2018-12-11


Aplinkos ministerija kviečia visuomenę ir suinteresuotas institucijas susipažinti su patikslintu Nacionalinio oro taršos mažinimo plano projektu ir iki š. m. gruodžio 13 d. teikti pastabas bei pasiūlymus.

Plane yra numatyti keli svarbūs prioritetai, padėsiantys mažinti ir kietųjų dalelių taršą šalyje, tačiau pamirštas dar vienas ir labai reikšmingas – pramonės įmonių taršių veiklų ribojimas.

Kartus pavyzdys: vadovaujantis 2017 m. kovo 13  d. Taršos leidime nustatytomis sąlygomis, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai“ (KLASCO), kurios krovos aikštelės yra 200 m atstumu nuo gyvenamųjų namų, mokyklos ir darželio, vykdant krovos darbus leidžiama (remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais) per metus į aplinkos orą išmesti 34 tonas kietųjų dalelių (KD¹º).

Pagal bendrovės pateiktas oro taršos apskaitas 2016 metais KLASCO į aplinkos orą išmetė 5,3 tonas, o 2017 metais tik 3,6 tonas kietųjų dalelių. Nepaisant to, Vitės kvartalas Klaipėdoje juoduoja nuo 2017 metų birželio mėnesio, tad galime tik įsivaizduoti, kokia situacija būtų Vitėje, jei įmonė į aplinką išmestų visas 34 tonas įstatymais leidžiamų kietųjų dalelių, kurios nusėda ant automobilių, namų langų ir palangių, žolėje, kurioje žaidžia mūsų vaikai, ir galiausiai mūsų plaučiuose.

Visus bendrapiliečius raginame teikti siūlymus mažinti taršos leidimais nustatomas normas įmonėms, veikiančioms šalia gyvenamųjų teritorijų, kad Vitės situacija ir panašios nesikartotų Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose.


2018-12-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt