P0

Kultūra

Jūrų muziejus neria į interaktyvaus pažinimo jūrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-12


Prieš metus po rekonstrukcijos atidarytas Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas masina lankytojus ne tik vis turtėjančiais akvariumais, bet ir augančia bei modernėjančia pažinimo erdve.

Šį penktadienį, gruodžio 14 d. nuo 13 iki 15 val., muziejaus edukatoriai kviečia interaktyviai žaidžiant susipažinti su Pasaulio vandenynu renginyje Ne(be)užtvenksi  upės bėgimo”.

Alfonso Mažūno nuotr.

Lankytojus įtraukiančio žaidimo idėjos autorius – architektas Vladas Balsys. Ant trijų pirmojo aukšto vidinių akvariumo sienų jau apsigyveno jaukūs dailininko Jono Liugailos piešiniai, kurie prašosi būti liečiami. Paliesti jie „prakalba“ ir kviečia keliauti nuo upelio per Baltijos ir Šiaurės jūras iki pat vandenyno. Muziejaus lankytojas kartu su animuotais jūrų ir mūsų kasdienės aplinkos vaizdais keliaus per klausimų, užduočių labirintus, kuriuose ieškos ir atras gamtoje egzistuojančius priežastinius ryšius.

Edukatorė Vida Narveišytė pasakoja, kad mintis įrengti atgyjančias informacines-edukacines plokštumas kilo, ieškant modernių informacijos perteikimo ir neįkyraus edukavimo būdų.

“Kad ir kaip būtų keista, net mūsų akvariumo gyvūnams sunku konkuruoti dėl jaunųjų lankytojų dėmesio, kurį tiesiog prikausto moderniosios technologijos”, –  pranešime cituojama V. Narveišytė.

Lietuvos jūrų muziejus, įrengdamas liečiamas sienas, laužo stereotipus: paprastai šių įstaigų erdvėse nieko negalima liesti.

Jūrų muziejuje – atvirkščiai: skatinama liesti, nes tik tokiu būdu pasirodo informacija. Tačiau kartu muziejininkai prašo lankytojų nesielgti destruktyviai, nes jau po pirmųjų prisilietimų atsirado nemenkų įbrėžimų.

Kultūros straipsnių vidus

Po rekonstrukcijos akvariume jau apsilankė 387 tūkst. lankytojų. Dabar dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvena 650 žuvų ir kitų jūrų gyvūnų, iš viso 155 rūšys.

Jūrų muziejus ir delfinariumas žiemą dirba tris dienas per savaitę: penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį. Tačiau gruodį papildomai dirbs ir 20 dieną bei antrąją Kalėdų dieną – 26 dieną.

Pranešama, jog edukacinių erdvių įrengimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

 


2018-12-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt