Politika, Svarbu

Liberalų skilimas įvyko ir Taryboje (9)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-20


Nepaisant iš pradžių deklaruoto siekio išlikti viena frakcija į skirtingas puses pasukę po Liberalo sąjūdžio vėliava į miesto Tarybą išrinkti politikai oficialiai išsiskyrė ir miesto Taryboje. Ketvirtadienį miesto Tarybos posėdžio metu meras Vytautas Grubliauskas perskaitė pranešimą, kad susikūrė nauja frakcija “Už Klaipėdą”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jai priklauso iš Liberalų sąjūdžio pasitraukę ir V. Grubliausko rinkimų komiteto steigėjais tapę Arvydas Cesiulis, Vidmantas Plečkaitis, Judita Simonavičiūtė, Vaida Žvikienė, pats meras, taip pat Lilija Petraitienė, Aldona Staponkienė ir Artūras Razbadauskas. Pastarieji iki šiol priklausė Jungtinei tarybos narių frakcijai, kuri dabar nutraukė veiklą. A. Staponkienė ir A. Razbadauskas taip pat yra tarp V. Grubliausko rinkimų komiteto steigėjų.

Naujoji frakcija paskelbė toliau vykdysianti koalicijos programą. Jos pirmininku bus A. Cesiulis.

Aptirpusioje Liberalų sąjūdžio frakcijoje liko Saulius Liekis, Lina Skrupskelienė, Audrius Vaišvila, Vygantas Vareikis ir Jurgita Choromanskytė bei vicemeras Artūras Šulcas.

Apie tokią galimą įvykių eigą jau beveik prieš mėnesį vykusio visuotinio Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus susirinkimo metu sakė V. Vareikis. Jis tada tvirtino, kad tokia padėtis frakcijoje brendo jau prieš metus, kai buvo iškilęs klausimas dėl „mikriukų“.

Tada jis partijos kolegoms tvirtino, kad žymiai geriau yra bendradarbiauti su išėjusiais iš partijos, bet priimant esminius sprendimus jau reikės atsiklausti skyriaus Tarybos. Susirinkimas tada vienbalsiai įpareigojo frakcijos narius išlaikyti Liberalų sąjūdžio frakcijos vardą.


2018-12-20

9 komentarai apie “Liberalų skilimas įvyko ir Taryboje”

  1. Grubliausko chebrytė negali susitaikyti, kad reikia paleisti valdžią iš rankų??

  2. Šeima neišsiskiria, jei nėra rimtų priežasčių. Čia – lygiai tas pats. Nepalaikau nė vienos pusės, nes kaltos visada būna abi. Galbūt vieni mažai kalbėjo, kiti – mažai klausėsi. Šiek tiek domiuosi politika, todėl suprantu tą skilimą. Juk daug lengviau tartis frakcijoje, kurioje visi sutaria. Nors ir diskutuoja, bet konstruktyviai. Ir tikrai noriu, kad V. Grubliauskas dar kartą būtų išrinktas meru. Nes jis vienintelis iš visų kandidatų gebės derinti ir miesto ūkio priežiūrą, ir užsienio politiko reikalus.

    • Nejuokinkite. Jeigu pripratote prie bolševikų partijos,kurioje vienas vadas ir viena tiesa, tai geriau patylėkite. Demokratinėse partijose turi būti nuomonių įvairovė. Klaipėdos liberalų atveju – tai pigus mero noras likti poste, o aplink jį glaudžiasi nevykėliai subinlaižiai.

    • Užsienio politikos reikalai??? Nuo kada meras vykdo užsienio politiką?:) Nors…jei tai susiję su jų asmeniniu versliuku (džiazo festivaliu), tai taip – veikla vykdoma ir netgi labai aktyviai…

  3. Dar labiau atsiskleidė kiek trokšta būti meru Grubliauskas, kad jokia etika neegzistuoja

  4. Labai gėdingai elgiasi Grubliausko kompanija, daro gėda liberalams. O ir juokinga, kad į naują frakciją įlindo ir partijų perėjūnė Staponkienė. Moteriškė be principų ir gėdos jausmo.

  5. visom išgalėm stengiasi išsaugoti pozicijas, bet rinkėjas viską mato, tad ačiū, kad padėjote apsispręsti ir neusklysti balsuojant už ateitį…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt