Svarbu, Transportas

Per Naujuosius nemokamai neveš (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-12-26


Klaipėdos politikams nepatiko Savivaldybės administracijos užmojis savarankiškai spręsti, kuriomis dienomis miesto viešasis transportas keleivius galėtų vežti nemokamai. Nepritarus tokiam sprendimui liko neįgyvendinta ir idėja tokią dovaną miestelėnams įteikti jau sausio 1-ąją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Paskutinio šių metų miesto Tarybos posėdžio metu buvo pateiktas sprendimo projektas, pagal kurį dienas, kada klaipėdiečiai galėtų važiuoti miesto viešuoju transportu nemokamai, galėtų nustatyti Savivaldybės administracijos direktorius. Buvo nurodytos ir kelios datos, kurias direktorius jau galėtų patvirtinti – sausio 1 d., vasario 16 d., kovo 11 d. ir Šviesų festivalis.

“O kas tvirtina miesto biudžetą? Savivaldybės administracijos direktorius ar Taryba? Taryba. Tai Taryba ir nuspręs, skirti tokias kompensacijas už nemokamą važiavimą ar neskirti”, – posėdžio metu sakė miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

“Kalbant apie nemokamą vežimą tai yra išimtinė Tarybos teisė. Būtų ydinga tvarka ir Savivaldybės administracijos direktorius peržengs savo kompetencijos ribas”, – pareiškė ir opozicijos atstovė Nina Puteikienė.

“Man sausio pirma – ne valstybinės reikšmės diena. Kai svarstoma socialinius projektus, tai pradedame skaičiuoti ir pritrūksta pinigėlių, o čia linksmybės. Tai pramoginė šventė, ne valstybinė. Nauji metai nėra remtina šventė”, – sakė Lilija Petraitienė.

“Ir Vilnius, ir Kaunas Tarybose tvirtina. Taryba yra suverenas sprendžiant lėšų klausimą. O šiuo sprendimu yra numatoma lėšų tik tokiam periodui, kuris labai gražiai sutampa su rinkimų pabaiga. O po to jau susimokėkit. Tai yra ciniška. Puikiai paskaičiuota. Mano siūlymas – palikti dienas tvirtinti Tarybai ir dėliojant biudžetą, veiklos planą ji numatys, kiek reikia renginių ir lėšų”, – teigė vicemeras Artūras Šulcas.

Taryba vienbalsiai sutarė, kad tokia teisė turi priklausyti jai, o ne administracijos direktoriui. Dėl to automatiškai buvo eliminuota ir galimybė keleiviams autobusais nemokamai važiuoti per šiuos Naujuosius, nes šiemet Tarybos posėdis jau nebebus šaukiamas.

Beje, pernai Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas savo iniciatyva gruodžio 31-osios vidurdienį paskelbė, kad su Savivaldybės valdoma UAB Klaipėdos autobusų parkas buvo sutarta, kad jos aptarnaujamame 8 maršrute autobusai važiuos papildomai nuo 21 iki 1 val.  Toks sprendimas buvo priimtas apeinant už viešojo transporto organizavimą atsakingą ir su vežėjais atsiskaitančią VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas”.  “Atviros Klaipėdos” duomenimis, prasidėjus trinčiai tarp merijos ir Savivaldybės administracijos šis “telefoninės teisės” atvejis irgi buvo svarstomas kaip viena iš galimybių skirti nuobaudą S. Budinui.


Transporto straipsnių vidus kompas

2018-12-26

Vienas komentaras apie “Per Naujuosius nemokamai neveš”

  1. Pažiūrėsime, ar KKT šiais metais nepasielgs taip pat ciniškai. Kažkokia gėda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt