P0

Uostas ir jūra

SGD terminalo išlaikymas atpigs 10 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-31


Nuo kitų metų keičiasi suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo paskirtojo tiekimo modelis.

Pirmadienį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) perskaičiavo SGD terminalo saugumo dedamąją* – joje sumažinus paskirtojo tiekėjo sąnaudas, terminalo išlaikymas kitąmet atpigs 10 mln. eurų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pranešama, jog terminalo išlaikymas atpigs labiau negu planuota anksčiau – prieš tai skaičiuota, kad SGD terminalo saugumo dedamoji sumažės 6 mln. eurų.

„Saugumo dedamosios mažėjimą lėmė tai, kad paskirtojo tiekėjo veiklos sąnaudos, grąža bei dalis technologinių netekčių bus dengiamos iš pačios bendrovės pajamų. Tai skatina paskirtąjį tiekėją efektyvinti veiklą ir dujas realizuoti geriausiomis sąlygomis. Sąnaudų mažėjimą taip pat lėmė sumažėjusios dujų kainų prognozės 2019 metams“, – pranešime spaudai cituojamas  „Lietuvos energijos“ Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Didžiausieji energijos gamintojai, suvartojantys bent 50 GWh dujų per metus, bent pusę savo dujų turės įsigyti gamtinių dujų biržoje, o kitai daliai – skelbti viešuosius pirkimus. Mažesniesiems šios prievolės nėra, jie viešaisiais pirkimais galės įsigyti visą reikalingą kiekį.

Priminsime, kad Seimas priėmė Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisas, kuriomis leidžiama įsigyti SGD laivą-saugyklą, o šį įstatymą pasirašė šalies prezidentė.

* Saugumo dedamoji yra SGD terminalo išlaikymo kaštai (įskaitant laivo nuomą, darbuotojus ir t.t.), gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid” patiriamos SGD terminalo administravimo sąnaudos, taip pat dalis paskirtojo tiekėjo UAB „Litgas“ tiekimo veiklos sąnaudos. Saugumo dedamąją moka visi gamtinių dujų vartotojai.


  2018-12-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt