P0

Uostas ir jūra

Metus pradėjo dujų perkrova

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-02


Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo bei prekybos bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) pranešė 2019 metus pradėjusi parduodama suskystintų gamtinių dujų krovinį tarptautinei žaliavų prekybos ir logistikos kompanijai „Trafigura“.

flickr.com nuotr.

Antradienį LET Klaipėdoje į „Coral EnergICE“ dujovežį iš suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo- saugyklos „Independence“ perkrovė SGD krovinį.

„Siekiame toliau diversifikuoti veiklas, todėl ieškome komerciškai patraukliausių būdų savo klientams parduoti tiek vamzdynais transportuojamas gamtines dujas, tiek perkrovomis tiekiamas SGD. „Trafigura“ yra naujas mūsų partneris, o tokios pasaulyje pripažintos žaliavų prekybos įmonės, priklausomai nuo rinkos sąlygų, ateityje gali būti ir SGD pirkėjos, ir tiekėjos“, – pranešime spaudai cituojamas LET generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Anot jo, tikimasi, kad SGD perkrovos taps vis svarbesne LET veiklos dalimi, padėsiančia mažinti Klaipėdoje esančio SGD terminalo išlaikymo sąnaudas vartotojams.

Uosto vidus kompas

LET ateityje savo naujai klientei „Trafigura“ planuoja atlikti daugiau SGD perkrovų. Konkretūs būsimi kiekiai ir laikas šiuo metu neatskleidžiami.

2018 metais iš Klaipėdos SGD terminalo LET įvykdė 8 mažos apimties SGD perkrovas, o perkrautas SGD kiekis sudarė apie 300 GWh. Šie kroviniai buvo skirti dujų vartotojams Baltijos jūros regione ir Klaipėdos antžeminei SGD stotelei.


2019-01-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt