P0

Regionas

Kas dėl rinkėjų balsų kausis Klaipėdos regione? (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-01-04


Jau rašėme, kad šių metų kovo 3 d. dieną vyksiančiuose Savivaldybių tarybų rinkimuose Klaipėdoje dalyvaus 5 visuomeniniai rinkimų komitetai, 10 partijų ir 13 pretendentų į merus.

O kokios partijos bei visuomeninai komitetai yra užsiregistravę dalyvauti minėtuose rinkimuose Klaipėdos regione?

Klaipėdos rajone tokį norą pareiškė trys rinkimų komitetai – „Bendrai  geriau“ (vad. Loreta Piaulokaitė-Motuzienė), „Klaipėdos rajono žemaičiai“ (Kristina Markauskaitė) ir „Kuriam kartu“ (Indrė Lukošienė).

Palangoje susikūrė visuomeniniai rinkimų komitetai “Palangiškiai“ ir „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ Livijos Grajauskienės nuotr.

Rajone taip pat už rinkėjų balsus kausis ir keturių partijų atstovai: Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų, Socialdemokratų darbo partijos (G. Kirklio) ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, kurie sutrumpintai vadinami tiesiog konservatoriais.

Kretingos rajone susigrums trys partijos, čia rinkimuose dalyvaus Darbo partija bei tik G. Palucko vadovaujami socialdemokratai ir konservatoriai.

Kretingos rajone šiems rinkimams sukurti du komitetai: „Kretingiškiai – už bočius, tėvus ir vaikus“ (Marius Šileika) bei „Kretingos kraštas“ (Darius Petreikis).

O štai Šilutės rajono žmonėms bandys atstovauti net 5 partijos  – Darbo, Liberalų sąjūdis, abi socialdemokratams atstovaujančios politinės jėgos ir konservatoriai bei tik vienas visuomeninis rinkimų komitetas skambiu pavadinimu „Už žmonių valdžią“ (Daiva Žebelienė).

Palangoje susikūrė du visuomeniniai rinkimų komitetai. Tai „Palangiškiai“(Eugenijus Simutis) bei „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“( Genoveita Krasauskienė).

Kurorte nuolat rinkimuose dalyvaudavo trys tradicinės partijos, šį kartą jos išaugo iki 4, nes be tradicinių G. Palucko socialdemokratų dar susikaus G. Kirkilo “atskilėliai” bei liberalai ir konservatoriai.

Mažiausiai rinkėjų turinčioje Neringoje dėl žmonių balsų kovos dviejų partijų – liberalų ir G. Palucko socialdemokratų atstovai bei vienas rinkimų komitetas „Vieninga Neringa“ (Dovydas Mikelis). D. Mikelis yra ir šio komiteto kandidatas į merus. Liberalų sąjūdis kandidatu į merus čia  kelia Andriaus Bagdono kandidatūrą.

Tačiau Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kol kas neskelbia kandidatų į merus sąrašų.

Kaip “Atvirą Klaipėdą” informavo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, visi kandidatai į merus bus paskelbti, kaip numatyta įstatyme, iki rinkimų likus 30 dienų.

O išvardintų partijų ir rinkimų komitetų narius galite rasti internetinėje VRK svetainėje, pasirinkę nuorodas registruoti visuomeniniai rinkimų komitetai  bei politinės kompanijos dalyviai. 


2019-01-04

2 komentarai “Kas dėl rinkėjų balsų kausis Klaipėdos regione?”

  1. Neteisinga informacija apie Klaipėdos rajoną, čia bus dvi socialdemokratų jėgos – Kirkilo ir Palucko, o ne viena partija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt