Švietimas

Kelia abejones dėl susitarimo su pedagogais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-04


Klaipėdietis parlamentaras Eugenijus Gentvilas penktadienį kreipėsi į premjerą ir Valstybės kontrolę, prašydamas įvertinti, ar susisiekimo ministras Rokas Masiulis, laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas, susitarimu su ministerijoje streikavusiais pedagogais nepažeidė įstatymų.

Nuotraukoje iš “Facebook” – Roko Masiulio diskusijos su streikuojančiais mokytojais akimirka.

Seimo narys nuogąstauja, kad ministro nurodymas sumokėti atlyginimus streikavusiems pedagogams iš biudžeto – viršija jo įgaliojimus.

„Kyla abejonių ar raštas, skirtas merams ir valstybinių įstaigų vadovams, kuriuo ministras nurodė streikavusiems pedagogams streiko metu negautas pajamas kompensuoti iš biudžeto lėšų, šias įvardijant kaip papildomas pedagogų konsultacijas moksleiviams ateityje – neviršija jo įgaliojimų“, – pranešime spaudai cituojamas parlamentaras.

E. Gentvilas pabrėžia, kad pagal įstatymą nepanaudotos lėšos atlyginimams metų pabaigoje privalo būti grąžintos į valstybės biudžetą, todėl jam abejonių kelia R. Masiulio ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susitarimo teisėtumas.

Tuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog minimas dokumentas yra rekomendacinio-informacinio pobūdžio ir neskirtas diskusijai apie atlygį streikavusiems pedagogams. Anot ministerijos,  apie atlygį už streiką negalėjo būti sutarta ir tai nebuvo padaryta.

Dokumentas esą buvo parengtas atsižvelgiant į padidėjusį srautą paklausimų, gaunamų telefonu ir el. paštu iš savivaldybių, jų švietimo skyrių, mokyklų ir asmenų dėl ugdymo plano įgyvendinimo, kai dėl streiko buvo sutrikdytas ugdymo procesas.

“Kadangi savivaldybės teiravosi ir dėl užmokesčio mokytojams, rašte taip pat buvo pažymėta, kad „mokytojams organizuojant papildomas ugdymo veiklas (konsultacijas ir pan.) už darbą apmokama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nustatyta tvarka, naudojant jau turimus biudžeto asignavimus“, – rašoma pranešime.2019-01-04

Vienas komentaras apie “Kelia abejones dėl susitarimo su pedagogais”

  1. gentvilas isnaglejes, beabjo nelabai jam patinka saziningi auditoriai, dar isknis kiek korupcijos ir kysiu visas likes jo liberalu sajudis paemes yra bei visuomenini interesa pazeide… tai ne tik Masiuli, visas liberalu sajudis gautu nemokamas patalpas pravieniskese. tad ir bando kasti Masiuliui reikia nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt