Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Prokuroras: „Manekenės byla nutraukta nebus”

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-01-09


Praėjus daugiau nei metams nuo tragiško įvykio, kai iš Klaipėdos centre esančio „Amberton Klaipėda” viešbučio 14-ojo aukšto iškrito ir žuvo 22 metų modeliu užsienyje dirbusi mergina, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras „Atvirai Klaipėdai” santūriai pakomentavo dabartinę tyrimo stadiją.

Paklaustas, ar tyrimas dėl manekenės žūties aplinkybių gali būti nutrauktas, ar byla visgi bus perduota nagrinėti teismui, Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius teigė, jog „yra 99 procentai, kad byla eis į teismą”.

“Kol kas bylos rėmai yra galvoje, juos dar reikia susidėlioti”, – sakė A. Saunorius. Palmiros Mart nuotr.

Tiesa, kol kas prokuroras teigė nežinantis, keliems kaltinamiesiems ir pagal kokius konkrečiai Baudžiamojo kodekso straipsnius bus pateikti kaltinimai.

„Kol kas bylos rėmai yra galvoje, juos dar reikia susidėlioti”, –  mįslingai kalbėjo prokuroras.

Pasak A. Saunoriaus, iki šiol dar tebevyksta prieš kelis mėnesius paskirta pomirtinė psichologinė ekspertizė. Teismo medicinos ekspertai yra pažadėję išvadas surašyti iki kovo mėnesio – po to jau būsią galima teikti ir galutinius kaltinimus.

„Bent dalis kaltinimų tikrai bus pateikta”, – patikino prokuroras, visgi taip ir neįvardinęs nei konkrečių galimai padarytų nusikalstamų veikų, nei kaltinamųjų, bet ir nepaneigęs žurnalistės klausimo, ar vienas iš kaltinimų bus privedimas prie savižudybės.

Kada byla galėtų pasiekti teismą, prokuroras sakė nenorįs spėlioti, bet davė suprasti, jog iki vasaros greičiausiai tai padaryti pavyks. Tai esą priklausys ir nuo to, ar priimtus sprendimus skųs nukentėjusioji pusė.


INFORMACIJA

22 metų užsienyje modeliu dirbusi lietuvė Dovilė D. buvo rasta negyva Klaipėdoje Naujojo Sodos g. 2017 m. lapkričio 20 d. vakare, apie 19.35 val.

Nustatyta, kad mergina iškirto iš „Amberton Klaipėda“ 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono, į kurį buvo išėjusi parūkyti.

Skelbta, kad viešbučio kambaryje ji buvo apsistojusi kartu su žinomu uostamiesčio prodiuseriu Ričardu P., o lapkričio 20-ąją viešbutyje su jais esą buvo dar vienas asmuo, vardu Aidas.

Viešojoje erdvėje apie šį tyrimą pasirodžius įvairioms nukentėjusiųjų atstovų keliamoms versijoms neva mergina prieš mirtį priverstinai buvo svaiginama narkotinėmis medžiagomis, galbūt – prievartaujama, o pareigūnai netinkamai atliekantys tyrimą, generalinė prokuratūra uždraudė teikti bet kokią informaciją žiniasklaidai apie šio tyrimo eigą.  

Praėjusių metų spalį prokuratūros išplatintame pranešime buvo tvirtinama, kad tyrimas „atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas“. Tada teigta, jog byloje sukaupta 11 tomų arba apie 2200 įvairių dokumentų, “kuriuose užfiksuoti reikšmingi tyrimui duomenys”, jog kreiptasi dėl 24 ekspertizių, kurių atlikimas neretai užtrunka iki kelių mėnesių ir kt.


2019-01-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt