Kriminalai ir nelaimės

Tyrimas dėl regatos tragedijos bus nutrauktas?(papildyta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-01-09


Dėl praėjusių metų rugsėjo pabaigoje tragiškai pasibaigusios Stepono Kudzevičiaus regatos, per kurią  žuvo net trys vienos įgulos nariai, pradėtas ikiteisminis tyrimas vis dar tęsiamas.

Tąsyk per audrą žuvo jachtos „Defiance“ 59 metų kapitonas Olegas Zeleninas, jo 36 metų sūnus Dmitrijus Zeleninas bei jauniausia įgulos narė 19-metė studentė Olesia Orlova. Ketvirtasis šios įgulos narys išgyveno.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Po šios nelaimės buvo pradėti net keli ikiteisminiai tyrimai, kurie galiausiai buvo sujungti į vieną. Tyrimui šiuo metu vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius.

Jo teigimu, tyrimas vis dar atliekamas ir dėl mirties priežasčių nustatymo, ir pagal kelis kitus pradėtus Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagrindinis iš kurių yra neatsargus gyvybės atėmimas, pažeidus specialias elgesio saugumo taisykles.

Tačiau greičiausiai dėl to nebus kam pareikšti įtarimų, mat potencialus įtariamasis –  jachtos kapitonas – irgi nuskendo.

“Kiek man teko bendrauti su specialistais, už įgulos narių saugumą atsako kapitonas, o jis pats yra žuvęs”, – sakė A. Saunorius.

Visgi ikiteisminis tyrimas dar nenutrauktas, mat prokuroras teigė tebelaukiąs atsakymo iš Lietuvos transporto saugos administracijos.


“Nuo jų išvadų priklausys, ar tyrimas bus nutrauktas, ar paaiškės dar kokios nors kitos aplinkybės”, –  sakė prokuroras.

Savo ruožtu po tragiško įvykio tyrimus skelbė pradėjusi ir minėtoji Transporto saugos administracija, ir Lietuvos buriuotojų sąjunga.

Jūrų departamento Laivybos priežiūros skyriaus vedėjas Linas Kasparavičius, atsakydamas į Atviros Klaipėdos” paklausimą, pranešė, jog tyrimas dėl avarijos dar nebaigtas, jis tęsiamas. Iš buriuotojų atstovų atsakymo kol kas nesulaukėme.


2019-01-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt