P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Sukilimą paminėjo ir eisena su deglais (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-15


Sausio 15-osios  vakare keletas organizacijų surengė šventinę eiseną su deglais ,,Sausio 15–osios garbė – Jaunimo maršas“, skirtą 1923 metų įvykiams paminėti.

Ties Sukilėlių gatvėje stovinčiu buvusios prancūzų prefektūros pastatu prasidėjusioje eisenoje absoliučią daugumą sudarė jaunimas, tačiau joje netrūko ir vyresnio amžiaus klaipėdiečių. Turgaus, Tiltų ir Liepų gatvėmis būgnininkų ir vėliavininkų vestą eiseną smalsiais žingsniais lydėjo ir praeiviai, ir sustoję vairuotojai, ir viešojo transporto keleiviai. Daugelis jų skubėjo įamžinti miesto gatvėse dar neregėtą įvykį.

Prie paminklo žuvusiems sukilėliams Skulptūrų parke patriotines kalbas sakė eiseną inicijavusių organizacijų – Klaipėdos forumo, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos, “Pro Patria”, Lietuvos piliečių sąjungos atstovai.


2019-01-15

3 komentarai “Sukilimą paminėjo ir eisena su deglais”

 1. Tamsta esate šizofrenikas ir turgaus lygio gandonešis. Jaunimas ir organizacijų nariai patys savomis lėšomis įsigyjo deglus. Bandote kažką pritempti, bet esate tik tuščias puodas.
  Eisenos tikslas buvo atkreipti jaunosios kartos dėmesį, kad tautiškumas ir žuvusieji už laisvę yra gyvi atmintyje. Būtent tai mums pavyko.
  O jūs toliau liekite tulžį ir niekinkite tautiškumą, juk esate raudonas globalistas, kurio nuomonė gal ir svarbi prasigėrusiems masiuliams, šulcams ir grubliauskams. 🙂

 2. Šviesi ateitis tol, kol gyva atmintis. Ačiū mūsų nuostabiam ir miestą mylinčiam jaunimui. Šaunuoliai!

 3. KLAIPĖDIETIŠKA VAKARO EMOCIJA

  Šiandien buvo minima Klaipėdos krašto ir Lietuvos susijungimo diena. Tai jau 96-osios metinės. Mano miesto skulptūrų parke susirinkę piliečiai pagerbė 1923-ųjų metų Klaipėdos sukilime žuvusius.
  Kukliai. Kaip visada. Oficialiam Vilniui – dzin (nu ne mokesčių rinkimo diena gi).

  Sutemus išdygo Sinicos chebra – propatristai ir forumininkai – ir ta pačia proga pramarširavo Klaipėdos senamiesčio ir naujamiesčio gatvelėmis su deglais.

  Įspūdinga.

  Bet.

  Maršo organizatoriai: „Pro Patria“, Klaipėdos forumas, Lietuvos piliečių sąjungos atstovai, Mažosios Lietuvos reikalų taryba.

  Ar jums nieko nesako šie pavadinimai?

  Sinicininkai dailiai susikukuoja su Seimo žaliagandriais. Vyriausiasis Seimo ir Naisių žaliagandris paskyrė savo kišeniniu kandidatu į Klaipėdos merus Arvydą Vaitkų, uostą valdančios turtingos valdiškos kontoros direktorių. Deglai, beje, mano minėto marširavimo dalyviams buvo dalinami nemokomai.

  Ką dar pasiūlė turtingi žaliagandriai dėdės ir tetos marširavusiems su deglais laisvo miesto gatvėmis?

  Noriu Lietuvos paklausti.

  Lietuva, ar įsivaizduoji save be laisvos Klaipėdos? Ne?.. Tai kokio velnio leidi žaisti vieno nuostabiausių ir laisviausių savo miestų likimu orbanizmu sergantiems?

  Gal jau būtų metas SAUSIO 15 paskelbti valstybine švente? Laisvų žmonių laisvos valstybės švente?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt