P0

Politika, Svarbu

Arvydas Vaitkus laikinai nušalinamas (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-01-17


Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ketvirtadienį patenkino politiku tapusio ir į Klaipėdos mero postą kandidatuojančio Uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus prašymą nušalinti jį nuo visų sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai planuoja dalyvauti rinkimuose kartu su juo ir dar remia politinę kampaniją.

Susitikimą su Arvydu Vaitkumi (dešinėje) dėl susidariusios padėties inicijavo pats susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Sausio 15-ąją “Atvira Klaipėda” paskelbė, kad su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LŽVS) į Klaipėdos miesto tarybą kandidatuojantys uosto krovos bendrovių atstovai ir su jais susiję asmenys nepagailėjo ir tūkstantinių aukų partijai, kurias ji galės išleisti šiems savivaldos rinkimams.

Kandidatų sąraše esantis „Kamineros grupės“ akcininkas Arūnas Tuma partijai paaukojo 8 850 Eur. Kitas kandidatas – kompanijai Birių krovinių terminalas (BKT) vadovaujantis Vidmantas Dambrauskas atseikėjo 8 800 Eur.

Po tokią pačią sumą LŽVS skyrė su V. Dambrausku susiję asmenys – pagrindinis BKT akcininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė Olga. Dar tiek pat atseikėjo Leonidas Bergeris, vadovaujantis bendrovei „Fertirama“. Jis čia kartu su V. Dambrausku turi po 30 proc. akcijų.

Sausio 16-ąją šią naujieną per Baltarusijos prizmę išplėtojo LRT, taip sukeldama centrinės valdžios politikų reakciją.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad susitikimą su jam pavaldžios Uosto direkcijos vadovu inicijavo jis pats.

“Arvydas Vaitkus pats puikiai supranta, kad nei ant uosto veiklos, nei ant jo paties neturi kristi nė mažiausias šešėlis, tad pats pasiprašė būti laikinai nušalinamas, kad nebūtų jokių interpretacijų, ir aš operatyviai patenkinau šį jo prašymą. Uosto vadovas įsitikinęs, kad turi būti išlaikyti patys aukščiausi veiklos ir skaidrumo standartai”, – sakė R. Masiulis.

Pasak jo, A. Vaitkus taip pat pasiprašė nuo sausio 17 d. išleidžiamas atostogų.

Su pačiu A.Vaitkumi susisiekti nepavyko – jo mobilusis telefonas išjungtas.


  2019-01-17

  4 komentarai “Arvydas Vaitkus laikinai nušalinamas”

  1. AvatarVakaris (IP: 80.6.41.9)

   Nejaugi verslininkai turi nedalyvauti miesto ir valstybės politikoje?! Tai jiems, būtent, ir nereikalingi neuždirbti valstybės pinigai. O įžvalgumo, tiek versle, tiek politikoje, pakanka.

  2. AvatarPamastymui (IP: 86.100.21.97)

   Nieko nėra pastovesnio už laikiną. Labai tikiu, kad Vaitkus nebegrįš, vien už tai, kad parodė savo požiūrį- pinigai nekvapia, ir paėmė pinigus rinkimams iš labai nepatikimų valstybei asmenų. Tai reketas, kai reketuoja turėdamas pažymas, kad verslininkai vadovauja įmonėms “kurių veikla Vyriausybės komisijos pripažinta neatitinkančia šalies nacionalinio saugumo interesų”. Galimai ateina ir sako- pažymos sako, esate nepatikimi, galiu dar labiau “užtrumpinti (pasunkinti)”, arba padėkite pinigais rinkimams. Tai kur tiems verslininkams dėtis? Padeda. Arba, galimai, už paramą pažada- aš jums padėsiu susitvarkyti tai kas prieš tai buvo uždrausta. Mano supratimu ir taip ir taip yra spaudimas, o tai nemoralu, ir nusikalstama. Kodėl verslininkai nepadeda kitiems, kandidatams, reiškia nesitiki, kad gali įtakoti jų verslą.

   • AvatarKlausimas (IP: 78.57.250.51)

    O Jūs turite bent kiek sveiko proto ir suvokiate ką čia rašote?

  3. AvatarLOL (IP: 85.206.10.234)

   Kitoms žiniasklaidos priemonėms reikia iš AtviraKlaipeda.lt pasimokyti rašyti antraštes – puikus clickbait’inės antraštės pavyzdys

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt