P0

Uostas ir jūra

SGD Klaipėdoje įsigijo ir suomiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-21


„Lietuvos energijos“ grupei priklausanti elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) pranešė Suomijos dujų bendrovei „Gasum“ pardavusi du mažos apimties suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinius.

“Klaipėdos naftos” nuotr.

LET sekmadienį perkrovė mažos apimties SGD krovinį iš laivo-saugyklos „Independence“ į laivą „Coral EnergICE“. Dar vieną perkrovą „Gasum“ bendrovei LET atliko užpraeitą savaitę.

„Tai yra intensyviausias iki šiol laikotarpis mažos apimties SGD rinkoje Lietuvoje. Per vos tris savaites įvykdėme iš viso keturias SGD perkrovas įvairiems savo klientams. Jeigu panašų tempą pavyktų išlaikyti ateityje, 2019-ieji galėtų tapti rekordiniais mažos apimties SGD perkrovų metais Lietuvoje“, – pranešime spaudai cituojamas LET generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Pasak jo, svarbu tai, kad tarp LET klientų atsirado naujas pavadinimas – „Gasum“. Tai rodo, kad Klaipėda užima vis tvirtesnes pozicijas kaip SGD paskirstymo centras.

Mažos apimties SGD perkrovų veikla pradėta 2017 metų pradžioje. Sekmadienį įvykdyta SGD perkrova yra aštuoniolikta, kurią atliko „Lietuvos energijos“ grupė.

LET veikia nuo šių metų spalio 1 d., kai perėmęs dalį ESO veiklos, gyventojams pradėjo tiekti elektros energiją ir gamtines dujas. Nuo 2019 m. sausio 1 d. prisijungus ir LITGAS, LET perėmė ir paskirtojo tiekimo veiklą.

2018 metais iš Klaipėdos SGD terminalo LET perkrovė 300 GWh mažos apimties SGD krovinių. Šie kroviniai buvo skirti klientams Baltijos ir Šiaurės jūroje arba antžeminei SGD stotelei.


  2019-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt