P0

Kultūra

Jūrų muziejus pagerino lankomumo rekordus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-01


Kultūros ministerija skelbia apie jai pavaldaus Lietuvos jūrų muziejaus rekordinį lankytojų skaičių per praėjusius, 2018-uosius, metus: muziejuje pabuvojo net 793 346 lankytojai ir tai yra visus Lietuvos muziejų lankomumo rekordus sumušęs rodiklis.

2018-ieji Lietuvos jūrų muziejuje buvo pirmieji metai, kai po 2017 m. pabaigtų rekonstrukcijų visa apimtimi veikė muziejaus akvariumo bei istorinės ir gamtos ekspozicijos Nerijos forte.

Rekonstruoto muziejaus atidarymo epizodas 2017 m. gruodį. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pranešama, jog vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą, pernai muziejaus akvariume įrengta inovatyvi trijų edukacinių elementų erdvė, papildanti ekspoziciją „Nuo upelio iki vandenyno”. Taip pat sukurta 10 naujų edukacinių užsiėmimų, atspindinčių muziejaus esamų ir naujai sukurtų ekspozicijų turinį, suderintų su formaliojo, neformaliojo ugdymo ir mokymosi visą gyvenimą programomis.

Pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, parengtos dvi parodos, eksponuotos Nerijos forte. Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje įrengta nuolatinė interaktyvi ekspozicija „Mano tėvas žvejas, aš – jo padėjėjas”.

Teigiama, jog Jūrų muziejaus lankytojų skaičių padėjo išauginti ir Kultūros ministerijos sukurtos nemokamos muziejų lankymo moksleiviams ir Kultūros paso paslaugos. Tam įtakos esą turėjo ir klimato sąlygos – neįprastai anksti prasidėjęs ir ilgiau užsitęsęs šiltasis laikotarpis.

Primenama, kad Lietuvos jūrų muziejuje, kaip ir kituose, pavaldžiuose Kultūros ministerijai, nuo šių metų kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį galima lankytis nemokamai.


  2019-02-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt