P0

Politika, Svarbu

Komitetas „Už pokyčius Klaipėdoje” sugrąžintas į rinkimus

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-02-07


Iš rinkimų kovos dėl nepakankamo kandidatų skaičiaus išeliminuotą rinkimų komitetą „Už pokyčius Klaipėdoje” teismas sugrąžino į rinkiminę kovą – tokį sprendimą ketvirtadienį, patenkinęs minėto rinkimų komiteto skundą, priėmė Lietuvos vyriausiausiasis administracinis teismas.

Kad taip gali  atsitikti, buvo užsiminta ir sausio 31-osios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje, prisiminus 2015 metų patirtį, kai per teismą į rinkimus jau buvo sugrąžintas vienas komitetas.

Bet jos pirmininkė Laura Matjošaitytė tada teigė esą kampanijos dalyviai turi būti visi vertinami vienodai, „nepriklausomai nuo to, ar jie yra partijos, ar rinkimų komitetai, negali būti kažkam sudaroma išskirtinių sąlygų“, nors įstatyme kalbama tik apie partijas, o ne rinkimų komitetus. Tada, beje, buvo užsiminta ir apie galimybę inicijuoti įstatymo pataisas.

Nesutikdamas su VRK sprendimu kartu su dar keliais šalies komitetais juos pašalinti iš tolimesnės rinkimų kovos, „Už pokyčius Klaipėdoje” koordinatorius Algis Grublys jį apskundė Lietuvos vyriausiausiajam administraciniam teismui, kuris ieškovų skundą patenkino.

Šio komiteto kandidatas į merus Artūras Žalys „Atvirai Klaipėdai” sakė, jog džiaugiasi, kad „Lietuvoje yra teisingumas”. A. Grublys taip pat teigė visą laiką tikėjęs, kad Lietuvoje galioja įstatymai ir teismai jais vadovaujasi.

„Gaila prarasto laiko, bet dabar dirbsime dar aktyviau”, – sakė jis.

Tuo metu miesto politikos senbuvis, 6-uoju numeriu minėto komiteto kandidatų sąraše esantis Vytautas Čepas, gerokai po pietų tik iš „Atviros Klaipėdos” žurnalistės sužinojęs apie jiems palankų teismo sprendimą, neslėpė sutrikimo.

„Jau buvau viską susiplanavęs, o dabar – vėl viskas prasidės iš naujo”,  – susirūpinusiu balsu sakė jis, pridūręs, kad „gal dar neišrinks”.

Iš teismo sprendimo

Lietuvos vyriausiausiojo administracinio teismo Ramutės Ruškytės, Arūno Sutkevičiaus ir Vaidos Urmonaitės-Maculevičienės teisėjų kolegijos priimtame sprendime pažymima, kad „teismai, priimdami sprendimus atitinkamų kategorijų bylose, yra saistomi savo pačių sukurtų teisės aiškinimo taisyklių, suformuluotų analogiškose ar iš esmės panašiose bylose. Taigi, teismams sprendžiant bylas precedento galią turi tik tokie ankstesni teismų sprendimai, kurie buvo sukurti analogiškose bylose, t. y. precedentas taikomas tik tose bylose, kurių faktinės aplinkybės yra tapačios arba labai panašios į tos bylos, kurioje buvo sukurtas precedentas, faktines aplinkybes ir kurioms turi būti taikoma ta pati teisė, kaip toje byloje, kurioje buvo sukurtas precedentas”. 

Kaip pavyzdys pateikiamas to paties teismo analogiškas 2015 m. vasario 11 d. sprendimas.

Toliau teismo sprendime teigiama: „Panaikinti atsakovo Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2019 m. sausio 31 d. sprendimo Nr. Sp-52 „Dėl neregistravimo visuomeninių rinkimų komitetų keliamų kandidatų sąrašų, kuriuose kandidatų lieka mažiau negu pusė toje savivaldybėje renkamų savivaldybės tarybos narių, ir šių komitetų registracijos panaikinimo“ 1.1 papunktį ir 2 punktą ta apimtimi, kurioje nuspręsta neregistruoti visuomeninio rinkimų komiteto „Už pokyčius Klaipėdoje“ keliamų kandidatų sąrašo ir panaikinti šio komiteto registraciją”.

Minėtas teismo sprendimas neskundžiamas.


  2019-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt