P0

Kriminalai ir nelaimės

Turto iššvaistymo byloje – ir banko darbuotojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-11


Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo. Kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims.

Ikiteisminis tyrimas truko daugiau nei ketverius metus.

Anot prokuratūros pranešimo, kartu su organizuotos grupės požymius atitinkančia bendrininkų grupe nusikalstamas veikas vykdė ir vieno iš Lietuvoje veikiančių bankų  (“Atviros Klaipėdos” duomenimis – “Snoro” banko)  atsakingi darbuotojai. Įtariama, kad kaltinamieji įgyvendino nusikalstamos veikos planą, kaip vienos pajūryje veikusios įmonės turtu neteisėtai padengti tam tikrų asmenų turtines prievoles.

Bylos duomenimis, kaltinamieji įkeisdami visą įmonės nekilnojamąjį turtą, iš banko gavo 26 milijonų litų (apie 7,53 mln. eurų) paskolą, kuri neva turėjo būti skirta nekilnojamajam ir finansiniam turtui įsigyti, tačiau kreditas buvo skirtas padengti tam tikrų asmenų turtines prievoles.

Įtariama, kad įmonės vardu buvo sudarytos sutartys dėl dviejų kitų susijusių, tačiau faktiškai nemokių ir neturinčių jokio realaus turto įmonių akcijų pirkimo už beveik 20 milijonų litų (apie 5,7 mln. eurų), tačiau faktiškai šiais pinigais buvo padengtas dviejų fizinių asmenų ir vienos bendrovės įsiskolinimas bankui.

“Ikiteisminio tyrimo duomenų visuma leidžia manyti, kad 2,2 milijono litų (kiek daugiau nei 637 tūkstančiai eurų) pervesta į su dalimi iš įtariamųjų glaudžiai susijusios įmonės sąskaitą, o 353 tūkstančiai litų (apie 102 tūkstančiai 580 eurų) pervesta į vienos iš įtariamųjų dukters sąskaitą. Bylos duomenimis, neturėdama galimybės grąžinti bankui gautos paskolos, pajūryje veikusi įmonė buvo priversta bankrutuoti, o jos turtą perėmė 2 su banku susijusios bendrovės”, – rašoma pranešime.

Visiems aštuoniems asmenims, įtariamiems šios nusikalstamos veikos padarymu, kaltinimai pareikšti dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo. Nei vienas iš jų savo kaltės nepripažįsta.

Vienas iš kaltinamųjų slapstosi Rusijos Federacijoje, kuri atsisako jį išduoti, todėl ikiteisminio tyrimo metu buvo vykdomos tarptautinės procedūros, numatančios galimybę jį teisti už akių, todėl tyrimas užtruko net 4 metus.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.


2019-02-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt