P0

Uostas ir jūra

Vykdo 10-ąją SGD operaciją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-20


Trečiadienį suskystintų gamtinių dujų AB „Klaipėdos nafta“ (KN) valdomoje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stotyje vykdoma 10-oji SGD perkrovos operacija iš dujų transportavimo laivo į antžemines talpyklas.

Anot bendrovės pranešimo, šią operaciją vykdo KN kartu su partneriu valdomas SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“, kuris dujas į stotį atgabeno iš Klaipėdos SGD terminalo. Šiemet tai jau trečioji „Kairos“ operacija Klaipėdoje.

Nuo SGD paskirstymo stoties veiklos pradžios 2017 m. spalio mėn. prie KN krantinės taip pat švartavosi „Shell“, „Gasum“ (buv. „Skangas“) ir kitoms bendrovėms priklausantys dujovežiai.

Rinkos dalyviai Klaipėdoje aktyviau naudojasi ne tik SGD priėmimo iš plaukiojančių dujovežių ir laikino saugojimo, bet ir SGD perkrovos į autocisternas paslauga. Į jas per 2018 m. buvo perkrauti 240 krovinių arba per 64 tūkst. megavatvalandžių SGD, o dujos nugabentos Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos klientams.

„KN išplėtota SGD infrastruktūra Klaipėdoje bei palankios pasaulinės mažos apimties SGD rinkos augimo tendencijos atveria mums galimybes generuoti papildomų pajamų iš komercinės veiklos. Šios lėšos gali būti nukreiptos mažinti esamos gamtinių dujų infrastruktūros išlaikymo sąnaudas ir atitinkamai tokiu būdu prisidėti prie su SGD terminalo išlaikymu susijusių išlaidų mažinimu vartotojams“, – pranešime spaudai cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Remiantis tarptautinės konsultacijų bendrovės „Energias Market Research“ prognozėmis, iki 2030 metų mažos apimties SGD rinka išaugs 3 kartus ir daugiausia bus koncentruota į SGD varomo kelių transporto, prie dujų vamzdynų neprijungtų vartotojų aprūpinimo bei SGD kaip laivų kuro rinkas. Europoje jau kitąmet įsigalios sugriežtinti pasauliniai sieros oksidų normatyvų laivyboje ribojimai, dėl kurių laivuose turės būti naudojamas mažiau taršus kuras.

„Pasaulyje sparčiai daugėja SGD varomų laivų, kurių daugiau nei pusė naudojama Europoje, daugelyje uostų kuriama ir plečiama SGD bunkeriavimo infrastruktūra. Tarptautiniai analitikai prognozuoja, kad 2019-ieji bus mažos apimties SGD verslo plėtros metai. KN į juos įžengė pasiruošusi – Klaipėdoje turime visus reikalingus įrankius tiekti švariausią iškastinį ir mažiausią teršalų emisiją į jūrą išmetantį laivų kurą visuose Baltijos šalių uostuose. Be to, SGD paskirstymo stoties paslaugos atviros visiems klientams, tad SGD, kaip švaresnio kuro alternatyva, gali naudotis visi to pageidaujantys“, – akcentuoja M. Jusius.

SGD paskirstymo stoties klientų ratą didina ir augantis mažųjų SGD dujovežių operacijų skaičius. Sausio pabaigoje Klaipėdos SGD terminale buvo įvykdyta 20-oji perkrovos operacija, o nuo 2017 m. pradžios, kai pradėta ši veikla, į mažos apimties dujovežius buvo perkrauta beveik 144 tūkst. kub. m SGD (2018 m. – 47,2 tūkst. kub. m).

Šalia Klaipėdos uosto vartų įsikūrusią SGD paskirstymo stotį sudaro 5 po 1 000 kub. m talpinančios antžeminės SGD talpos bei laivų bunkeriavimo, SGD perkrovos iš ir į laivus bei autocisternas įranga.


  2019-02-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt