P0

Svarbu

Pasaulis visai išprotėjo dėl “Atviros Klaipėdos” (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-01


Prieš skelbiant sausus mūsų tradicinės ataskaitos skaičius visada norisi su Jumis, mūsų skaitytojai, pasidalinti ir savo mintimis apie praėjusį mėnesį. O jis mums tikrai buvo išskirtinis.

Praėjusią savaitę mums pavyko surengti tiesiogiai internetu transliuotus šešerius visų į Klaipėdos mero postą pretenduojančių kandidatų debatus (politikai už tai nemokėjo nė cento). Man asmeniškai visas šis reikalas yra klaipėdietiškas stebuklas. Pirmiausia todėl, kad debatai “Atvirai Klaipėdai” atsiėjo tik 8,6 euro! Tiek kainavo vanduo kandidatams ir debatų vedėjams (žr. sąskaitą).

Tai – puikus pavyzdys, kad šiame mūsų mieste viskas įmanoma. Justinas Liubinskas “pasižaidė porą vakarų ir sumetė skriptuką kandidatų poravimui” – taip atsirado puslapis rinkimai.atviraklaipeda.lt. Eimantas Rudminas ir Vytis Radvila užsiėmė dizainu ir kitais techniniais dalykais, apie kuriuos nieko neišmanau. Taip pat ir vietos debatų transliacijai paieška. Bendradarbystės erdvė „Light House“ su Šarūnu Butkumi priešaky sutiko visiškai nemokamai kelis vakarus įsileisti tokius įnamius.  Ir galiausiai Rimantas Navickas su “RGB pictures” (“Klaipėda gyvai”) komanda surengė puikias transliacijas!

Ir dar viena mažytė, bet labai svarbi smulkmena – J. Liubinskas, E. Rudminas ir V. Radvila yra kandidatai į Klaipėdos miesto tarybą (kandidatuoja dviejuose skirtinguose sąrašuose). Tačiau tai nesutrukdė jiems susivienyti vardan bendro, tikiu, kad nemažai daliai klaipėdiečių svarbaus reikalo, kuris, beje, suteikė lygiais tokias pat galimybes ir jų politinių konkurentų sąrašų lyderiams. Man tai duoda vilties, kad galbūt Klaipėdoje pradeda keistis politinė kultūra.

Na ir dar vienas, išskirtinis praėjusio mėnesio nutikimas buvo tai, kad sužinojome, jog, pasirodo, pasaulis visai išprotėjo dėl… “Atviros Klaipėdos”. Ir čia vėl dėl visko kalti debatai.

Viena iš mieste veikiančių asociacijų sugalvojo, kad tuo atveju, jei prireiks antrojo mero rinkimų turo, visa uostamiesčio žiniasklaida galėtų prisidėti prie į jį pateksiančių kandidatų debatų. Ir būtent bendro susirašinėjimo dėl šių debatų metu teko sužinoti naujieną apie pasaulio požiūrį į “Atvirą Klaipėdą”.

“Įdomu nuo kada feisbuko grupė vadinama naujienų portalu? Mano asmeninėje feisbuko paskyroje dvigubai daugiau narių, nei “Atviroje Klaidoje”. Tai gal ir aš galiu savo feisbuko grupę galiu vadinti portalu? Klaipėdoje yra “Baltikumas”, “Laluna”, “Klaipėda”. Parduotuvėje turi būti prekių, knygoje puslapių, naujienų portale turi būti naujienų… Ne tik Šulco iš savivaldybės išneštų šiukšlių. Visai išprotėjo pasaulis…”, – man ir visiems kitiems “virtualaus pokalbio” dalyviams parašė vienos iš Klaipėdos žiniasklaidos priemonių savininkas.

Tad šioje vietoje lieka tik paskelbti, kiek tas išprotėjęs pasaulis vasarį skyrė paramos “Atvirai Klaipėdai” (apie nuo spalio gautas pajamas iš politinės reklamos jau skelbėme prieš kelias dienas).

Taigi, vasarį iš viso sulaukėme 6 807,52 Eur paramos. 5 619 eurų skyrė juridiniai asmenys (619 eurų iš jų skyrė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas šį mėnesį startuosiančiam projektui „Mažosios Lietuvos asmenybių biografijos – nacionalinės kultūros paveldo dalis“).  1188,52 Eur mums vasarį pervedė fiziniai asmenys.

Tapti šio išprotėjusio pasaulio dalimi labai lengva – apsilankykite atviraklaipeda.lt/parama ir išsirinkite sau parankiausią paramos teikimo būdą arba sutikę mane pasakykit, kad norite priglausti banko kortelę prie “Atviros Klaipėdos” kortelių skaitytuvo (jis beveik visada už “Atvirai Klaipėdai” skirtą paramą įsigytoje kuprinėje šalia asmeninio fotoaparato ir už skaitytojų paramą įsigyto kompiuterio).

Jei taip išprotės bent dešimtadalis mūsų skaitytojų ir kas mėnesį pradės skirti po eurą, iškart pagausinsime savo gretas kitais išprotėjusiais žurnalistais ir nuolat pradėsime rengti išprotėjusius debatus!

O dabar – ataskaita, kur mes vasarį išleidome gautus pinigus (iš viso – 1906,58 Eur):

Atlyginimas žurnalistams (pagal individualios veiklos sąskaitas) – 550 Eur

Autobuso bilietai – 24,6 Eur

Kuras automobiliui – 68,98 Eur

Laiškų siuntimas – 2,46 Eur

Vanduo debatams – 8,6 Eur

Bankinio krepšelio mokestis – 10 Eur

Darbo vietų nuoma – 100 Eur

Atlyginimas redaktoriui už sausio mėnesį (į rankas) – 550,85 Eur

Pervesta “Sodrai” nuo redaktoriaus algos – 232,5 Eur

Pervesta Mokesčių inspekcijai nuo redaktoriaus algos – 191,6 Eur

Buhalterijos paslaugos – 25 Eur

Mobilusis ryšys – 70,11 Eur

Interneto ryšys – 18,58 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 13,72 Eur

Mokestis operatoriams už SMS paramos paslaugą – 39,58 Eur. 


  2019-03-01

  3 komentarai “Pasaulis visai išprotėjo dėl “Atviros Klaipėdos””

  1. AvatarČai gi Gintaras Tomkus (IP: 195.182.76.3)

   Kiek žinau tas briesdis, neskirianti portalo nuo FB paskyros ir kliedintis nesąmones yra Gintaras Tomkus

  2. AvatarT. (IP: 78.57.213.208)

   Jus tikra Klaipėdos žvaigždė! Jūs spyris į užpakalį supusiems dienraščiams!
   Tik gal dėl radvilos v. nesutikčiau. Manau todėl pas jus ir yra tiek nemaloniai daug grubliausko reklamos 🙂

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 88.119.130.162)

    Gerbiamas T, pagal reklamos apimtis finansine prasme, ko gero, daugiausiai užsisakė Liberalų sąjūdis. Taigi, gal čia labiau Justinas kaltas 🙂 Arba Simonas Gentvilas, kuris pažįsta kitą “Atviros Klaipėdos” steigėją Algirdą Sabaliauską. Bet kokiu atveju, kai baigsis visa rinkiminė kampanija detaliai paskelbsime, kokie politiniai judėjimai ir už kiek užsisakė pas mus reklamos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt