P0

Verslas

„Whatagraph” sulaukė 600 tūkst. eurų investicijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-05


Klaipėdoje įsikūręs rinkodaros kanalų analizės ir ataskaitų ruošimo startuolis „Whatagraph“ pranešė pritraukęs 600 tūkst. Eur investiciją.

Startuolio vadovo ir vieno iš įkūrėjų Justo Malinausko, teigimu, tai leis per šiuos metus pajamas išauginti daugiau nei 300 proc.

Justas Malinauskas

„2015 m. vasarį Klaipėdoje įkurto startuolio „Whatagraph“ pritraukta investicija priskiriama vadinamajam A serijos paruošiamajam raundui, kuris dažnai laikomas vienu svarbiausių startuolių plėtojimo postūmių. Sudaryti investavimo sandorį ir pasiekti tokio lygio startuolio įvertinimą padėjo ne tik ambicinga „Whatagraph“ komanda ir jos vadovai, bet ir advokatų kontorų „Glimstedt“ bei „Sorainen“ teisininkai”, – rašoma pranešime.

Pusę į „Whatagraph“ platformą investuotos sumos –  300 tūkst. Eur – skyrė vienas didžiausių lietuvių įkurtų rizikos kapitalo fondų „Open Circle Capital“. Likusią dalį investavo patys startuolio įkūrėjai broliai Malinauskai (Justas, Tomas ir Andrius) bei dar vienas fondas, apie kurį paskelbti žadama vėliau.

„Investuotojų skirtos lėšos leis „Whatagraph“ tinkamai pasiruošti dar svarbesniam A serijos investicijų pritraukimo raundui. Taip pat sudarys galimybę išplėsti veiklą – darbuotojų skaičių beveik padvigubinant. Jų bus daugiau ir Klaipėdoje, ir Vilniuje esančiuose mūsų biuruose. Labiausiai pagausės pardavimo specialistų komandos gretos“, – pranešime cituojamas J. Malinauskas, kurio vadovaujamas startuolis turi biurą ir Olandijoje.

Teigiama, kad iki šiol kasmetinis bendrovės augimas iki šiol siekė 250 proc., o klientų sąraše yra „Heineken“, „The New York Times“, „Ogilvy“ , Warreno Buffetto valdoma bendrovė „Berkshire Hathaway“.

Anot „Open Circle Capital“ partnerio Audriaus Miluko, „Whatagraph“ progresas prilygsta pasaulinių „vienaragių“ augimo tempui, kuris šiuo atveju yra neatsitiktinis.

„Užsigrūdinusi bei užsienyje patirties įgavusi komanda, inovatyvus ir tarptautinėse rinkose realizuojamas produktas, sparčią plėtrą įgalinantis verslo modelis bei aiški strategija, kaip bus pasiekti ambicingi augimo tikslai, – tai savybės, kurių ieško rizikos kapitalo investuotojai. „Whatagraph“ pasižymi visomis iš jų“, – cituojamas A. Milukas.

2016 m. „Whatagraph“ buvo įtrauktas į Lietuvos geriausių startuolių dešimtuką. Tais pačiais metais, kaip vienas iš 10 perspektyvių Europos startuolių, baigė Olandijoje esančio akceleratoriaus „Rockstart“ programą. 2017-aisiais „Whatagraph“ buvo pripažintas vienu perspektyviausių Baltijos šalyse.

„Whatagraph“ yra tai internete veikianti programinė įranga, sukurianti rinkodaros kampanijų ataskaitas. Teigiama, kad šis virtualus įrankis padeda greičiau suprasti sudėtingą informaciją ir per kelias sekundes iš „Google Analytics“, „Google Ads“, „Facebook Ads“, „Instagram“ ir kitų kanalų surinktos informacijos suformuoja grafines duomenų vizualizacijas.

„Open Circle Capital“ valdo daugiau kaip 20 mln. eurų finansinius išteklius ir investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas siekia padėti startuoliams, įgyvendinantiems mokslo idėjas, tyrimus ar taikantiems technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių. Vienerius metus gyvuojantis fondas jau yra investavęs į 7 lietuviško kapitalo verslus.


2019-03-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt