P0

Verslas

Didžioji dalis šilumos laikinai gaminama iš dujų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-07


Nuo trečiadienio vakaro Klaipėdos miestui daugiau nei pusę reikalingos šilumos degindama dujas Šilutės plente esančioje katilinėje turi tiekti AB “Klaipėdos energija”. Taip nutiko dėl to, kad  gedimą patyrė iš atliekų šilumą gaminanti UAB “Fortum Klaipėda” jėgainė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak “Klaipėdos energijos” vadovo Antano Katino, pranešimas apie gedimą buvo gautas trečiadienį, apie 20 val. Tada operatyviai buvo užkurtas minėtasis katilas, nes iškart neliko apie 75 megavatų šilumos, kai miestui šiuo metu reikia apie 130.

“Fortum Klaipėda” vadovas Tomas Eikinas patikino, kad gedimas nėra didelis ir šilumos gamybą tikimasi atnaujinti ketvirtadienį popiet – apie 16-17 val.

“Gedimas nėra rimtas, bet kad jis neprogresuotų buvo nuspręsta visiškai sustabdyti gamybą ir susitvarkyti”, – sakė T. Eikinas.

Pagal kovo mėnesio šilumos supirkimo aukciono duomenis, “Fortum Klaipėda” buvo įsipareigojusi patiekti 58 proc. miestui reikalingos šilumos – 56544 MWh.

Vis tebesitęsiant centralizuotos šilumos tiekėjų ir nepriklausomų šilumos gamintojų viešoms batalijoms dėl nuo naujųjų įsigaliojusios naujos šilumos supirkimo tvarkos, pirmieji kaip vieną iš argumentų mini ir būtent tokius avarinius atvejus, kai visa atsakomybė ir našta tiek gula būtent ant jų pečių.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2019-03-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt