P0

Fotoreportažai, Miestas

Miesto centre – šiukšlynas (atnaujinta) (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-03-12


Nutirpus sniegui, daugelyje miesto vietų atsivėrė ne itin akį džiuginantys vaizdeliai – kalnai pačių įvairiausių klaipėdiečių paliktų šiukšlių.

Palmiros Mart nuotr.

Apie vieną šiukšlyną beveik miesto centre „Atvirai Klaipėdai” ankstyvą šventinio savaitgalio rytą pranešė Valerijumi pristatęs klaipėdietis. Pasak skambinusiojo, jį ir žmoną tiesiog šokiravo pušynėlyje ant Agluonos g. ir Taikos pr. kampo matytas vaizdas.

„Čia tas pušynėlis metų metais nevalomas, kažkas baisaus, reikia pamatyti. Jau prieš metus ten buvo bomžų landynė, manėm, jog jau bus sutvarkyta, bet vakar einam su žmona, žiūrim – vėl tas pats. Aš buvęs jūreivis, tai tik Afrikoj tokį siaubą mačiau, o čia juk pats miesto centras, šalia skandinaviškas bankas”, – greitakalbe pasipiktinimo žodžius bėrė vyras, nepagailęs kritikos dabartinei miesto valdžiai, kuri esą visai nesirūpina tvarka ir švara mūsų mieste.

Smulkiu verslininku prisistačiusio klaipėdiečio teigimu, jau prieš keliolika metų valdžia žadėjo, jog gyvensime kaip Amsterdame, tai „tegul dabar ateina ir pažiūri, kokį Amsterdamą padarė pačiame miesto centre”.

Prieš metus apie šią kiekvieną pavasarį kylančią problemą jau rašėme. Tada savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje buvo informuota, jog dėl prastai prižiūrimų teritorijų gyventojai turi kreiptis į jų administratorius. Buvo pranešta, jog už netinkamą priežiūrą atsakingus asmenis galima bausti ir piniginėmis baudomis. Tiesa, tąsyk pranešta, jog kol kas apsiribojama tik žodiniais įspėjimais.

Aiškinantis, kam konkrečiai priklauso minėta teritorija, paaiškėjo, jog ji patenka į vadinamąją „pilkąją zoną”, t. y. tas vietas, už kurių priežiūrą yra atsakinga Klaipėdos savivaldybės administracija, samdanti rangovą toms zonoms prižiūrėti.

Paprašyta pakomentuoti situaciją, Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė nedaugžodžiavo.

„Ačiū, sutvarkysim”, – sakė ji.


2019-03-12

4 komentarai “Miesto centre – šiukšlynas (atnaujinta)”

  1. Yra Klaipėdoje padorių žmonių, yra ir kiaulių. Kiekvieną pavasarį padorūs klaipėdiečiai eina į akciją “Darom” ir iškuopia per metus kiaulių prišnerkštus plotus. Savivaldybė maišus duoda ir surinktas šiukšles išveža. Valerijau, prisijunk prie darančių.

  2. eilinis pavyzdys, kai zmogus net nezino, kas atsakingas, bet zino ka kaltinti 🙂 Gerai, kad ne Jungtines Tautas 🙂

    • Tai ir paziurek kam priklauso tas plotas ezy tu, pries kazka cia rasydamas.) Didziosiom raidem parasyta – KMSA, o tai yra tiesiogine DUDOS atsakomybe!

    • Ar tik ne Vaitkus ten bus prišiukšlinęs, kad tik ką nors ant savivaldybės pavaryti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt