P0

Svarbu, Švietimas

Pigesnės pailgintos grupės: idėja pradeda virsti kūnu (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-03-15


Po kadenciją baigiančios miesto Tarybos komitetus jau pradėjo vaikščioti Kolegijos aprobuotas siūlymas nuo šių metų rugsėjo mokestį už pradinukų lankomas pailgintos dienos grupes sumažinti perpus.

Tokiam siūlymui vienbalsiai jau pritarė Miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitetas. Jei tokį sprendimą priims ir visa miesto Taryba, šeimai už vieną vaiką našta per mėnesį sumažėtų nuo 9 iki 30 eurų, priklausomai nuo laiko, kiek jų pradinukas lanko tokią grupę.

Švietimo vidus

Kolegijai svarstant šį klausimą buvo teigiama, kad miesto biudžetui per metus tai kainuotų apie 486 tūkst. eurų. Dabar jau konstatuojama, kad tikslūs paskaičiavimai bus atliekami kiekvienais metais, įstaigoms pateikus pailgintos dienos grupių veiklos trukmę ir mokinių, kurie nuo naujų mokslo metų lankys pailgintos dienos grupes, sąrašus.


2019-03-15

Vienas komentaras apie “Pigesnės pailgintos grupės: idėja pradeda virsti kūnu”

  1. Pailgintos dienos grupės turi būti nemokamos: palikti tokio amžiaus vaikus be suaugusiųjų priežiūros yra uždrausta įstatymu ir tik dabar svarstoma, kad pradinukus iki 15 min. galima palikti vyresnių vaikų iki 12-14 metų globai. Nejaugi Klaipėdos savivaldybės klerkai ir vadovai to nežino? Tėvai, dirbantys iki 17 val., o tokių yra dauguma, gali būti baudžiami už vaikų nepriežiūrą. Jei tokia valstybės politika, kodėl tėvai už tai turi susimokėti? Kodėl kitose savivaldybėse tai yra suprantama ir nemokama, o nusenusiems Klaipėdos vicemerams tai atrodo komunizmas? O šerti biudžeto, t.y. tų pačių tėvų sumokamais pinigais profesionalų komandas – ne per brangus malonumas ar kapitalistinė būtinybė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt