P0

Svarbu, Verslas

Teismas pripažino „Branda LT” pažeidimą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-19


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad uostamiesčio aplinkosaugininkai buvo teisūs, kai bandė apriboti laikomų atliekų kiekius nemaloniais kvapais garsėjančioje Dumpiuose esančioje bendrovės „Branda LT” kompostavimo aikštelėje.

Šis teismas neskundžiamu sprendimu panaikino Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegijos, kurią sudarė teisėjos Dalia Gumuliauskienė, Eglė Kiaurakytė ir Vida Stonkuvienė, priimtą verslininkams palankią nutartį.

Nuotrauka iš „Facebook”

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (KRAAD) dar 2017 m. vasarį buvo atlikęs neplanuotą patikrinimą „Branda LT” aikštelėje ir surašė privalomąjį nurodymą. Jame buvo konstatuota, kad aikštelėje galima laikyti ne daugiau kaip 2 070 tonų atliekų, o verslininkai laikė 5 763 tonas. Tad „Branda LT” buvo įpareigota normą viršijantį atliekų kiekį „sutvarkyti pagaminant sertifikuotą produktą arba perduodant atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti šias atliekas”.

Tačiau verslininkai su tokiu nurodymu nesutiko ir kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Jų advokatai aiškino, kad jau apdorojamos atliekos negali būti laikomos atliekomis, tad patikrinimo metu aikštelėje esą buvo tik 1763,06 t nesutvarkytų atliekų, dar nepatekusių į kompostavimo procesą. Likęs kiekis buvo kompostuojamas kaupuose ir jis esą jau negali būti vertinamas kaip laikomos atliekos. Teisėjų kolegiją tokie argumentai įtikino.

KRAAD, po reorganizacijos tapęs Aplinkos apsaugos departamento dalimi, apskundė tokį uostamiesčio teismo sprendimą LVAT. Bylos ėmusis jo kolegija, kurią sudarė teisėjai Audrius Bakaveckas, Vaida Urmonaitė-Maculevičienė ir Skirgailė Žalimienė, priėmė visiškai kitokį sprendimą.

Ji konstatavo, kad pagal aplinkos ministro įsakymą atliekos tampa kompostu tik tada, kai jos atitinka visus atitinkamus rodiklius bei turi tai patvirtinančius dokumentus. O atliekos, patekusios į apdorojimo procesą, yra laikomos atliekomis tol, kol jos nepripažįstamos sertifikuotu produktu – kompostu. Taip pat buvo konstatuota, kad pirmosios instancijos teismas neatsižvelgė į faktą, kad „Branda LT” brandinimo zonoje brandino kompostą pažeisdamas taršos leidime nustatytus reikalavimus.  Tad pirmos Klaipėdos teismo sprendimas buvo panaikintas, o aplinkosaugininkų nurodymas „Branda LT” liko galioti.


  2019-03-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt