P0

Fotoreportažai, Kultūra

Bibliotekoje pirmą kartą vyksta moksleivių skaitymo konkursas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-21


Kovo 20 ir 28 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje pirmą kartą organizuojamas I. Simonaitytės vardo moksleivių meninio skaitymo konkursas, skirtas mokiniams nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

Pirmajame konkurso etape dalyvavo 36 skaitovai iš 22 mokyklų Antrame etape, kuris vyks kovo 28 d., dalyvaus 17 atrinktų dalyvių iš pirmo etapo. Konkurse dalyvauja moksleiviai ne tik iš Klaipėdos mokyklų, bet ir iš Klaipėdos rajono, Mažeikių, Platelių.

Skaitovus vertina komisija, kurią sudaro Klaipėdos dramos teatro aktoriai Vaidas Jočys ir Toma Gailiūtė, rašytojai Juozas Šikšnelis ir Nijolė Kepenienė, kultūros vadybininkė Inga Norkūnienė ir šio konkurso meno vadovė, aktorė, skaitovė,  doc. Virginija Kochanskytė.

Mokiniai konkurso metu skaito vieną laisvai pasirenkamą kūrinį, o kitą apie Klaipėdos krašto rašytojus arba I. Simonaitytės kūrinį ar kūrinio ištrauką apie ją. Vertinamos dvi amžiaus kategorijos – patys mažiausi 1-8 klasių moksleiviai ir 9-12 klasių mokiniai.

Baigiamajame renginyje, kuris vyks kovo 28 d., bus apdovanoti ne tik mokiniai, bet ir juos paruošę mokytojai.

Konkursą planuojama rengti ir kitais metais. Tikimasi, kad skaitovų konkursas jaunus žmonės paskatins domėtis skaitymu, Klaipėdos krašto literatūra, rašytojos Ievos Simonaitytės rašytiniu palikimu bei suteiks mokiniams galimybę išreikšti save kūryboje.

Pagrindinį prizą skaitovams įsteigė Vilniaus universiteto biblioteka, jie dovanos naujai išleistą knygą „ Aš esu Etmės Evė“ su autoriaus prof. Domo Kauno autografu. Knygynas „Rotas“ skyrė knygų kolekciją nugalėtojų apdovanojimams. Prie prizinio fondo prisijungė ir „Drukos“ leidykla, I. Simonaitytės biblioteka taip pat turi dovanų skaitovams ir mokytojams. O Klaipėdos dramos teatras mokytojams, ruošusiems skaitovus, dovanoja kvietimus į spektaklius.

Vieną specialų apdovanojimą yra paruošęs Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyrius. Konkurso partneriai: S. Jokužio spaustuvė ir Klaipėdos universitetas. Konkurso informaciniai rėmėjai yra dienraštis „Klaipėda“ ir internetinis portalas AtviraKlaipėda.lt, Balticum TV.


  2019-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt