P0

Politika, Regionas, Svarbu

Į savivaldybės administracijos vadovus siūlo teisiamą asmenį

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-21


Visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“  išplatino pranešimą, kuriame informuoja, kad pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovais, išrinktais į rajono tarybą. Kartu pranešta, kad į Savivaldybės administracijos vadovus bus siūlomas UAB „Ecoservice Klaipėda“ vadovas Laimonas Žemaitis.

Mero rinkimus Kretingos rajone laimėjęs Antanas Kalnius tikino, kad tik iš “Atviros Klaipėdos” žurnalisto sužinojo, jog L. Žemaitis šiuo metu yra teisiamas vienoje iš bylų, kuriose narpliojamas galimas neteisėtas naudojimasis keltų leidimais.

Laimonas Žemaitis jau artimiausiu metu jau gali sėdėti sėdėti ne tik teisiamųjų suole, bet ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus kėdėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pranešime spaudai nurodoma, kad koalicijos partneriai sutarė, kas užims svarbiausius postus. Vicemero pareigos siūlomos TS-LKD atstovui Dangirui Samaliui, administracijos direktoriaus postą užims „Kretingos kraštas“ narys Laimonas Žemaitis. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas bendru valdančiosios daugumos sutarimu nuspręsta siūlyti šiuo metu jas einančiam Povilui Černeckiui.

„Laimonas Žemaitis yra kretingiškis, čia gimęs, baigęs gimnaziją, Klaipėdos universitete įgijęs aplinkosaugos inžinerijos magistro diplomą. Esu įsitikinęs, jog per penkiolika metų jo sukaupta vadovavimo patirtis leis jam lengvai perimti ir Kretingos rajono administracijos vairą“,- pranešime spaudai cituojamas A. Kalnius.

Pranešime spaudai minima, kad pastaruosius šešerius metus L.Žemaitis ėjo UAB „Ecoservice Klaipėda“ generalinio direktoriaus pareigas ir vadovavo 150 darbuotojų kolektyvui, kad jis laisvai kalba anglų bei rusų kalbomis, taip pat turi patirties įgyvendinant  tarptautinius projektus, kuriuos realizavo Portugalijoje, Prancūzijoje bei Estijoje. Tačiau jame nepaminėta, kad šiuo metu L. Žemaitis kartu su bendradarbiu Rimantu Strakšiu yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje, kurią nagrinėja Klaipėdos apylinkės teismas.

Jiems bei UAB „Altransma“ ir jos vadovui Albertui Markauskui yra pateikti kaltinimai sukčiavimu ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu. Įtariama, kad transporto priemonės keltais iš Klaipėdos į Kuršių neriją buvo nelegaliai plukdomos daugiau nei metus.

Anot kaltinimų, L. Žemaitis ir R. Strakšys 2017 metų pradžioje ėmėsi ieškoti įmonės, kuri galėtų iš Neringos išvežti užterštą gruntą. Įtariama, kad šiam darbui suradus „Altransma“, ieškota būdų, kaip sutaupyti. Tada esą buvo pasirašytos kelios automobilių panaudos sutartys, kuriomis Klaipėdos bendrovė perleido neatlygintinai valdyti ir naudoti transporto priemones (krovininius automobilius ir priekabas) Neringoje registruotai įmonei. Taip buvo išvengta būtinybės kiekvieną kartą mokėti beveik 80 eurų siekiančio vienkartinio persikėlimo keltais mokesčio kroviniams automobiliams ir 58 eurų nustatyto mokesčio priekaboms ir puspriekabėms. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, anot prokuratūros, leidžia įtarti, kad per daugiau nei metus į Kuršių neriją iš viso keltasi 324 kartus, nesumokėjus beveik 25 tūkst. eurų mokesčio.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems už tokias veiklas numato laisvės atėmimą iki 8 metų, o įmonei – baudas.​

Mero rinkimus laimėjęs A. Kalnius tikino, kad tai jam – naujiena.

“Ne, šitos informacijos mes neturime. Nesigilinau į tokius dalykus. Teisybę pasakius, man nelabai įdomu buvo tokie dalykai”, – sakė jis.

Paklaustas, kokios įtakos gali turėti tokia aplinkybė, jis tikino, kad pasidomės “tuo klausimu” ir tada atsakys, nes dabar kol kas neturi ką pasakyti.

Paties L. Žemaičio paklausti, kaip jis vertina šią situacija nepavyko – į skambutį jis neatsiliepė.


  2019-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt