P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Auksinis koalicijos balsas turi reikalų prokuratūroje (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-03-22


Naujosios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos valdančiosios daugumos kūrimo proceso dėka pagarsėjęs Lietuvos centro partijos (LCP) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Alvidas Šimkus yra priverstas lankytis prokuratūroje. Tiesa, kol kas jam jokie įtarimai dar nėra pareikšti.

Alvidas Šimkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Vida Kaubrytė penktadienį patvirtino „Atviros Klaipėdos” šaltinių teiginius, kad A. Šimkus turi aiškintis pareigūnams.

„Mes jį apklausėme, yra tokia byla. Jam pranešimas apie įtarimą nėra įteiktas. Kol kas mes aiškinamės, ar iš viso jo veiksmuose yra nusikaltimo sudėtis. Viskas yra dėl šmeižiančio turinio komentarų internete. Žmogus kreipėsi, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Vilniuje prokuratūrai panaikinus atsisakymą jį pradėti ir mes dabar aiškinamės. Vienas iš apklaustų asmenų yra ponas Šimkus”, – sakė prokurorė.

Pats A. Šimkus „Atvirai Klaipėdai” dėstė kitokias aplinkybes.

„Čia buvo dėl straipsnio “Lietuvos ryte”. Buvo kažkadaise. Usenavičius, buvęs mūsų partijos narys skundėsi. Ten buvo mano pavardė. Kadangi aš buvau valdybos pirmininkas ir įkeldavau į sistemą žmones, kuriuos man pateikdavo skyriai, Usenavičius buvo atsiradęs sąrašuose, taip toliau ir panašiai. Ir gavosi, kaip aš įkėliau, kaip gavau tuos duomenis. Gavau eiti aiškintis. Taip ir paaiškinau, kad įkeliu tai, ką gaunu iš skyrių. Nurodžiau iš ko gavau duomenis”, – teigė A. Šimkus, taip pat patvirtinęs, kad dar nėra sulaukęs jokių įtarimų.

„Lietuvos rytas” 2018 m. rugsėjį rašė, kad  Vilniaus apylinkės prokuratūrai klaipėdietis Adomas Usenavičius parašė prašymą iškelti baudžiamąją bylą dėl dokumentų klastojimo, nes esą be žinios buvo įtrauktas į LCP

A. Šimkus pagarsėjo šią savaitę, kai tapo lemiamu, 16-uoju Klaipėdos meru trečiai kadencijai perrinkto Vytauto Grubliausko buriamos koalicijos nariu. LCP pirmininkas Naglis Puteikis tvirtino, kad A. Šimkus tokį sprendimą padarė be partijos vadovybės žinos ir pažeidė įstatus, tad gali būti pašalintas iš šios politinės organizacijos.

V. Grubliauskas penktadienį „Atvirai Klaipėdai” sakė nieko nežinojęs apie tai, kad A. Šimkus turi tokių reikalų su prokurorais. Anot jo, jei A. Šimkus taptų įtariamuoju, dėl jo galimybės būti valdančiosios daugumos dalimi būtų tariamasi su visa koalicija. Ją sudarys ne tik konservatoriai, bet ir su LCP sąrašu išrinkta nepartinė Laima Juknienė.


  2019-03-22

  4 komentarai “Auksinis koalicijos balsas turi reikalų prokuratūroje”

  1. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Įdomu, kas meluoja: Šimkus ar prokurorė: jie kalba apie skirtingas bylas.

  2. AvatarKur problema (IP: 86.100.21.97)

   Taigi parašyta, jam įtarimai nėra pareikšti, apklaustas kaip liudytojas. Kur problema? Puteikis teismuose ištisai, pralaimėjo Matoniui, gavo atsiprašyti, Nedzinskui 6000 eur turi sumokėti. O čia tik apklausė.

   • AvatarAnonimas (IP: 88.118.160.21)

    suprantu, kad koment tiki tik uždėtu anspaudu, teisėjo plaktuku, o tokios sąvokos kaip teisė ir teisingumas, politinė diskrecija, moralė, padorumas, partijos komanda ir menka smulkmena, duoti pažadai miestelėnams tai tik oro virpinimas kvailo rinkėjo ausims. Kokiu tvaiku kvėpuoji tuo ir tampi. Bet ar čia problema? Kur problema – pasižiūrėk pro langus.

  3. AvatarMolis (IP: 88.118.160.21)

   Na ir protinga ta mūsų tautos išmintis -“ne viskas auksas, kas auksu žiba” tik, kad taip Grubliauskui į “ausį”, gal nuo tų dūdų jau kurčias? – “…bus ženklios permainos…” , tai jau tikrai BUS. Prasideda, dirbti nepradėjo, o kiekvieną dieną naujas “auksinis”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt