P0

Miestas, Svarbu

Balandį – ženkliai pigesnė šiluma (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-03-25


Balandį, kuris gali tapti paskutiniuoju šio šildymo sezono mėnesiu, klaipėdiečiai ir gargždiškiai už patalpų šildymą ir karštą vandenį mokės penktadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu metu arba beveik net trečdaliu mažiau nei šį kovą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Centralizuotą šilumą uostamiesčiui ir Gargždams tiekiančios AB „Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad balandį šilumą kainuos 3,98 ct/kWh be PVM. 2018-ųjų balandį šiluma kainavo 5,06 ct/kWh arba 21,34 proc. daugiau. Šį mėnesį “Klaipėdos energijos” klientai turi mokėti 5,45 ct/kWh arba 27 proc daugiau.

Tuo metu Klaipėdoje veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG), tiekiantys ją „Klaipėdos energijai”, su savo tarifais elgiasi skirtingai –  „Fortum Klaipėda” ir „Miesto energija” nusprendė gan drastiškai sumažinti savo šilumos kainas, kai kiti jų konkurentai šilumą pardavinės brangiau nei pernai. Didžiausias NŠG – „Fortum Klaipėda” – kainą, lyginant su pernai balandžiu, sumažino 46 proc. (nuo 2,77 iki 1,49 ct/kWh), „Miesto energija” – 34,2 proc. (nuo 1,95 iki 1,45 ct/kWh). Likusių NŠG pasiūlyti tarifai didės nuo 11,6 iki beveik 40 proc. Labiausiai savo šilumą pabrangino „Klaipėdos baldai” – nuo 1,89 iki 2,6 ct/kWh.

„Klaipėdos energija” savo biokuro katiluose balandį šilumą pasigamins už 2,49 ct/kWh, kai pernai ji kainavo 2,12 ct (14,85 proc. pigiau).

Brangiausia šiluma, jei reikės, bus gamina „Klaipėdos energijos” dujiniuose katiluose – ji kainuotų 3,49 ct/kWh.

Pernai šildymo sezonas Klaipėdoje oficialiai buvo baigta balandžio 11 d. Tačiau 2017-aisiais tai nutiko tik gegužės 5-ąją.


2019-03-25

2 komentarai “Balandį – ženkliai pigesnė šiluma”

  1. Ar galima išsamiau ? Tai mažiausia kaina Lietuvoej? Miesto valdžiažmogiai mėgo girtis, kad atsiradus “Fortumui” Klaipėdoje šiluma bus pigiausia. Sprendžiant iš to, kas yra dabar, taip neįvyko. Balandį bus šildoma daugiausia 2 savaites. Tai kur tas gėris?

    • Šiluma naudojama ne tik radiatorių šildymui, bet ir karšto vandens ruošimui bei gyvatukams. Tad efektas bus akivaizdus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt