Mintys apie Saulių Budiną ir valdžią (10)

Nuomonės
dr. Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdžio pirmininkas
2019-04-01

Trečiadienį Klaipėdos miesto Taryba spręs klausimą, ar išmesti Savivaldybės administracijos direktorių Saulių Budiną iš darbo, ar ne. Sprendimas (ir apsisprendimas), atrodo rimtas. Juk liko tik pora savaičių iki šios Tarybos kadencijos pabaigos. Tai ir S. Budino prasižengimai, matyt, labai rimti, kad nebegalima delsti. O gal yra kokie kiti motyvai?

Vienintelis viešai skambantis priekaištas S. Budinui, kad vykdydamas administracijos vadovo pareigas, patvirtino miesto Bendrojo plano koncepciją. Bet juk patys interpeliacijos autoriai puikiai žino, kad administracijos direktoriui tokią teisę suteikia įstatymas. Gali kam nors nepatikti ši koncepcija, bet S. Budinas tiesiog atliko savo darbą.

Saulius Budinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Lieka kiti motyvai.

Sunku patikėti, kad pagrindinis motyvas yra nuskriausti S. Budiną finansiškai – išmesime, tai negaus išeitinės, o jei išeis iš darbo, pasibaigus kadencijai, gaus net… vieno mėnesio dydžio išeitinę! S. Budinas dėl to nei praturtės, nei nuskurs. Juk čia ne 20 000 eurų, kuriuos Arvydas Vaitkus gavo prieš išmetant jį iš uosto vadovo posto.

Man atrodo, kad Tarybos narius, siekiančius nuversti S. Budiną, skatina paprasčiausias kerštas. Sakyčiau, daug kartų Seime matytas „valstietiškas” kerštas.

Visi matėm ir girdėjom, kaip Ramūnas Karbauskis su Agne Širinskiene pradėjo pulti savo frakcijos narius Bronislovą Matelį, Dovilę Šakalienę, Justą Džiugelį ar Povilą Urbšį, kai tik šie pranešė paliekantys valstiečių frakciją Seime. Nuo tos akimirkos buvę bendražygiai tapo pačiais blogiausiais žmonėmis, vertais apkaltos. Taip elgiasi Agnė Širinskienė su tais, kurie ne jos ir Ramūno draugiją pasirinko.

S. Budinas pasirinko irgi ne tuos, kurie vis dar valdžioje. Blogas Budinas… Ir deda savo parašus prieš blogą Budiną net ir tie, kurie nebebus naujoje Taryboje. Bet prieš savo galą dar taip norisi kam nors įkasti.

Rašau šias mintis ne tam, kad kiščiausi į miesto reikalus. Niekada to nedariau ir nedarysiu, kol nepaprašysite Seimo narių pagalbos. Bet matau, kad tarp interpeliacijos autorių yra daug mano draugų, buvusių ar esamų bendražygių, labai protingų ir racionalių žmonių. Bet pasigavote „valstietišką” užkratą – kerštą.

Sprendimas, žinoma, jūsų. O man, kaip klaipėdiečiui, liks tik įspūdis – solidūs kadenciją baigiantys politikai arba tokie mažučiai, menkučiai Širinskienės klonai.

Ir tas įspūdis (vienoks arba kitoks) liks ne tik man, bet ir daugybei klaipėdiečių.

Žymos: | |

Komentarai (10):

Atsakymų į “Mintys apie Saulių Budiną ir valdžią”: 10

 1. dučė parašė:

  Bet tai bendrojo plano koncepcijai juk pritarė visi be išimties tarybos komitetai. Tai kas pasikeitė, kad pritarę vieningai paskui taryboje atsižegnojo. Turiu bėdą – negaliu pakeisti žemės paskirties, negaliu pradėti statybų ir tai per kažkokį nesuvokiamą , nesuprantamą liberalų kivirčą. Na, susipykote, aiškinkitės, bet prie ko čia mes? Dėjau skersą ant to jūsų visa gerkle skelbiamo skaidrumo. Patys savęs juk neapgausit, nesat visai numarazmėję., tai koks tikslas stumdyti durą?

 2. Mantas parašė:

  Tas parašas – tik ledkalnio viršūnė. Jį meta ir dėl to, kad kuriasi sau palankias sąlygas tolimesniam darbui, priiminėdamas į įmonių valdybas savus asmenis…

 3. Amen liberalu sajudziui parašė:

  Kad Gentvilas Budino dainele uzdainuos… stipru. Visiskas blefas. Nuims ne.del. priimto sprendimo, o del to kad tokius svarbius sprendimus priima nutyledamas! Isipareigojimai? Jo tylejimo nekomentuosit???

 4. Klaipėdietė parašė:

  Na ir tas E.Gentvilas : riejasi ir pjaunasi tarpusavyje liberalai su (ne) liberalais,o vis tiek sapnuoja valstiečius.Iš kur ta begalinė meilė valstiečiams? Tikriausia,kad Gabrielius użkrėtė (nuo tymų pasiskiepijo),bet galėjo visa opozicija ir nuo valstiečių-žaliujų pasiskiepyti,gal ramiau gyventų visi .?

 5. sazines reikalas parašė:

  Pagrindine priezastis – neklauso S. Budinas politiku nurodymu, arogantiskas sako labai… Ne taip kalba, ne taip ziuri, i zieda kaip popieziams nebuciuoja. Tai paauklekim puikiai ketverius metus dirbusi zmogu, pasiekusi puikiu rodikliu, kuriuos sau nusprende susizerti… Politikai pas mus tik politikuoja. Tik ar tikrai leis sazine, kai splato balsavimo nestebes baudzianti akis.

 6. labai tikslu parašė:

  svarbiausia keršyti…ir čia jau meras pasirodė labai žemai puolęs.

 7. užtarimai nepadės parašė:

  Eugenijus ir co dabar raško karčius vaisius nuo intrigų medelio. Galėtų Ženia pagirti Budiną už tai, kad jis pirmas parsidavė valstiečiui Vaitkui dar iki rinkimų. Kad už nugaros merui savo reikalus tvarko, įmonių valdymą „skaidrina”, o realiai savo žmones nori ten sukišti. Nesekit pasakų. Galėjo Budinas ateiti į koaliciją naujoje Taryboje. Bet ne, pasirinko Vaitkų, opoziciją, karą su Grubliausku, taip dabar ir gaus, ko nusipelnė.

  • ir kam tokia koalicija parašė:

   kurioje jau nuo 1990 metų esantys valdžioje…kam tokia koalicija kur tik vykdomi kelių žmonių interesai…

 8. klaipeda parašė:

  ka jis atliko? priprojektavo nauju tarsos saltiniu – gatviu pries gyventoju valia, nekreipdamas demesio i bendruomens pasiulymus ir tiek. akivazidziais svieciasi korupcija bei siekis per naujas statybas praplauti daugiau pinigu i smokesicu moketoju. ne savivaldybej jam sedeti o pravieniskese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija prieš danus – 2:0 

Ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ kėlė nepragrįstas pretenzijas Uosto direkcijai dėl dar 2020 m. birželį sudarytos ...
2024-07-03
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This