P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje vyks pratybos „Baltic Protector“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-03


Trečiadienį Londone Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su kitais Jungtines ekspedicines pajėgas (angl. JEF) sudarančių šalių gynybos ministrais aptarė ir JEF jūrinio komponento pratybas „Baltic Protector“ („ Baltijos gynėjas“).

KAM nuotr.

„JEF pajėgos – tai dar viena atgrasymo ir gynybos priemonė, kuri prisideda tiek prie Lietuvos, tiek prie viso regiono saugumo didinimo bei padeda išlaikyti glaudų bendradarbiavimą su sąjungininkais. Šią vasarą vyksiančios  pratybos „Baltic Protector“ rodo šių daugianacionalinių greitojo reagavimo pajėgų gebėjimą užtikrinti saugumo priemones Baltijos  regione“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Pratybose „Baltic Protector “ dalyvaus 3 tūkst. karių ir apie 20 karo laivų iš visų Jungtines ekspedicines pajėgas formuojančių šalių. Planuojama, kad vienas šių pratybų etapų vyks ir Lietuvos pajūryje. Pratybų metu pajėgos vykdys taktines užduotis jūroje, bus treniruojamasis atlikti išsilaipinimą į sausumą, kitas desantavimo užduotis. Birželio pabaigoje Klaipėdoje planuojamas ir JEF sudarančių valstybių gynybos ministrų susitikimas.

Jungtinės ekspedicinės pajėgas – tai aukštos parengties apie 10 tūkst. karių dydžio greito reagavimo daugianacionalinis junginys, skirtas reaguoti į krizines situacija Europoje ir už jos ribų. Praėjusių metų vasarą pilną operacinį pajėgumą pasiekusioms Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms vadovauja Jungtinė Karalystė, o  jose dalyvauja dar aštuonios valstybės – Danija, Estija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Suomija ir Švedija.

Uosto vidus kompas

Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas. Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei. Pagal Seimo suteiktą mandatą, šiemet JEF veikloje gali dalyvauti iki 190 karių ir civilių.


2019-04-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt