P0

Fotoreportažai, Miestas

Tęsia tradiciją pagerbti išskirtinį klaipėdietį (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-06


Šeštadienį Juliaus Liudviko Vynerio labdaros ir paramos fondas, Klaipėdos žydų bendruomenė ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus vėl sukvietė miestiečius į tradicinę „Vynerio arbatėlę“ Klaipėdos skulptūrų parke, skirtą pagerbti išskirtinį klaipėdietė Julių Liudviką Vynerį (Julius Ludvick Wiener).

1795 m. balandžio 1 d. Dancige (dabartiniame Gdanske) gimęs žydas vėliau apsigyveno Mėmelyje (Klaipėdoje).Jis ilgai kovojo dėl Klaipėdos miestiečio teisės, vėliau pats dalyvavo miesto valdymo procese kaip magistrato narys. Vyneris per gyvenimą sukaupė didžiulį kapitalą ir visus nustebino 1855 m. surašytu testamentu, pagal kurį miestui paliko milžinišką 300 000 talerių palikimą (apie pusę milijono JAV dolerių). Ant Vynerio kapo iškaltas užrašas: „… jo atminimą gerbia draugai, jį laimina vargšai“. J. L. Vyneris mirė 1862 m. vasario 24 d.

Sovietmečiu naikinant senąsiąs kapines, paminklą J. L. Vyneriui per stebuklą pavyko išgelbėti. Ilgą laiką jis saugotas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, o vėliau pastatytas vietinei žydų bendruomenei grąžintose kapinėse. Tik vėliau apsižiūrėta, jog taip paniekinta paskutinioji iškilaus labdario valia, tad paminklas buvo perkeltas į Skulptūrų parką ir pastatytas ten, kur iš tikrųjų yra palaidotas J. L. Vyneris.

Tradiciškai pagerbti šio geradario atminimą susirinko keletas dešimčių miestelėnų, kai kurie jų atėjo ir su mažais vaikais.

„Džiaugiuosi, kad matau ir tuos pačius, ir naujus veidus. Tikiuosi, kad kitąmet mūsų čia bus dvigubai daugiau”, –  sakė – Juliaus Liudviko Vynerio labdaros ir paramos fondo vadovas Romualdas Žukauskas.

Šiemet nauju tradicijos akcentu tapo inkilų dažymo dirbtuvės.


  2019-04-06

  Vienas komentaras apie “Tęsia tradiciją pagerbti išskirtinį klaipėdietį”

  1. AvatarRomualdas (IP: 46.249.191.42)

   Ačiū dalyvavusiems miestiečiams. Beje, atskira padėka spaudos atstovams, kad nepasididžiuoja ir nepraleidžia mūsų kuklaus minėjimo nušviesdami jį visuomenei.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt