P0

Politika, Svarbu

Laimina mero aparato didėjimą (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-04-08


Kadenciją baigiančios Klaipėdos miesto tarybos Kolegija pirmadienį vienbalsiai pritarė, kad naujojoje kadencijoje mero Vytauto Grubliausko komandoje atsirastų du politinio pasitikėjimo tarnautojai – patarėjai.

Nė pusės žodžio apie tai nepasakė bei “už” balsavo ir dabartinės opozicijos atstovas, vienas iš būsimos valdančiosios daugumo lyderių, konservatorius Arūnas Barbšys. Galutinį žodį dėl tokio merijos etatų didinimo turės tarti penktadienį į paskutinį posėdį susirinksianti Taryba.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klausimą Kolegijai pristatęs vienas iš dviejų tokių dabartinių politinio pasitikėjimo tarnautojų, mero ir miesto Tarybos sekretorius Modestas Vitkus tikino, kad sprendimo projekte nurodomas lėšų poreikis algoms – 76 828,36 Eur – yra su maksimaliomis galimomis priemokomis, tad jis esą bus mažesnis, nes tokie priedai galimi tik po pusmečio.

Jis vardijo ir praėjusią savaitę mero “Atvirai Klaipėdai” išdėstytą kitų savivaldybių statistiką ir pridėjo, kad Palangos meras turi du patarėjus ir Tarybos sekretorių.

Pats meras tikino, kad siūlymas yra “būtinybė, kurią reikia spręsti šiandien”. Kitu atveju esą reikės laukti mažiausiai birželio  pradžios, o gal ir vidurio, kol bus suformuota naujoji Kolegija ir visi kiti Tarybos mechanizmai.

“Tai tam tikras moralinės skolos grąžinimas. Dabartinė struktūra orientuota į sunkmetį, pokrizinį laikotarpį. Darbas vyko, bet kokių pastangų dėka gali pasakyti tik dirbusieji. Jei tai būtų padaryta anksčiau, gal būtų išvengta ne visada dalykiško koordinavimo, susitarimo su administracija. Tai tikrai nėra prabangos dalykas ar panašaus pobūdžio procesai”, – tikino V. Grubliauskas paminėjęs, kad ir vicemerams koordinavimas esą nebuvo lengva funkcija, viršijusi jų krūvius.

Kolegijos narys Valdemaras Anužis teigė, kad dabar visi ištekliai yra sukoncentruoti Savivaldybės administracijoje, tad norit įgyvendinti politinę kontrolę esą reikia tokių papildomų etatų.

“Vienintelis priekaištas, kad tai daroma per vėlai, reikėjo prieš ketverius metus. Būtinas sprendimas, matau penkias sritis, kurias reikia suvaldyti. Kalba čia ne apie priešpriešą vykdomajai valdžiai, o koordinavimą”, – teigė jis.

Už tokį sprendimo projektą vienbalsiai pasisakė visi posėdyje dalyvavę Kolegijos nariai – V. Grubliauskas, Aldona Staponkienė, Algirdas Grublys, Arvydas Cesiulis, V. Anužis, Tatjana Fedotova, Jolanta Skrabulienė, A. Barbšys ir Artūras Šulcas.

Pastarasis jau po balsavimo replikavo, kad esą reikia didinti ir nepolitinio pasitikėjimo merijos personalą, nes merui reikia rūpintis visų biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovo darbo formalumais.

“Sekretoriato kartais gaila, kokius krūvius turi turėti, lieka ir po darbo, ir savaitgaliais. Artėja Savivaldybės administracijos revizija – reikėtų vienoje vietoje stiprinti, kitoje iš kur atsegti”, – teigė jis.

Po posėdžio meras tikino, kad dar nėra nusižiūrėjęs būsimų komandos narių – esą pirmiau reikia sulaukti Tarybos sprendimo.


  2019-04-08

  5 komentarai “Laimina mero aparato didėjimą”

  1. AvatarNija (IP: 88.119.39.180)

   Jokio skirtumo viena ar dvi burnos daugiau, vis tiek mums teks juos išlaikyti.

  2. AvatarDuskit pavydoliai (IP: 78.57.250.51)

   Nereikia nervintis. Viskas gerai. Nuosekliai įgyvendinama “proveržio strategija”. Kuriamos mieste darbo vietos. Kas nepatinka?!

  3. AvatarJonas (IP: 85.232.128.51)

   Mariničius bus pavadutojas minimum, bet tai kai bičiulis sparnus pakėlė….. pažiūrėsim, kaip seksis su atsakomybės paėmimu.

  4. Avatarva ir visa meilė Klaipėdai (IP: 86.100.24.175)

   juk reikia Sadovskajai vietą išlaikyti, kažką Marinyč pasiūlyti, dar ir konservatoriai turi žmonių…štai ir gaunasi toks va reikalas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt