Kriminalai ir nelaimės

Už manipuliacijas medicininiais tvarsčiais – teismo kirtis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-12


Klaipėdos miesto apylinkės teisme priimtas apkaltinamasis nuosprendis byloje dėl apgaule pasisavintų daugiau kaip 170 tūkst. eurų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, nepagrįstai išrašant kompensuojamuosius tvarsčius.

Prokuratūra  praneša, kad vienas kaltinamasis nuteistas už sukčiavimą, jam paskyrus lyginę dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Bausmės vykdymo laikotarpiu nuteistasis įpareigotas dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei 9 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programose. Jis taip pat turės sumokėti 376 eurų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Kita kaltinamoji pripažinta kalta dėl netinkamo pareigų atlikimo. Jai skirta beveik 1600 eurų bauda.

Klaipėdos miesto apylinkės teisme nuteisti du asmenys už manipuliacijas medicinine tvarsliava Martyno Vainoriaus nuotr..

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Šiaulių teritorinės ligonių kasos informaciją, įtarus, jog neteisėtai naudojamasi vienų globos namų pacientų kompensuojamųjų vaistų pasais, išrašant 100 proc. kompensuojamus tvarsčius ilgai negyjančioms žaizdoms bei praguloms gydyti.

Nustatyta, jog nuo 2014 metų vasario iki 2015 metų rugsėjo medicininių tvarsčių reklamavimu užsiimančios bendrovės darbuotojas iš vyriausiosios slaugytojos gavo kelių dešimčių globos namuose besigydančių pacientų kompensuojamųjų vaistų pasus, kurie, įrašius neteisingus duomenis apie ligonius, buvo pateikti Plungėje dirbantiems keliems medikams. Pastarieji, neapžiūrėję pacientų ir neįvertinę jų būklės, išrašė receptus kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms.

Receptai buvo pateikti vienai Klaipėdos vaistinei, ji tūkstančius vienetų brangiai kainuojančių tvarsčių atidavė įtariamajam. Vėliau Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis už juos buvo 100 proc. kompensuota.

Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai išaiškino, kad per pusantrų metų receptų išrašyta daugiau kaip 15-ai tūkst. tvarsčių už daugiau nei 170 tūkst. eurų.


„Dėl kelių Plungės privačios klinikos gydytojų, kurie neapžiūrėję ar netinkamai apžiūrėję pacientus nepagrįstai išrašė kompensuojamųjų tvarsčių veiksmų buvo priimtas sprendimas atskirti tyrimą ir jį tęsti dėl netinkamo pareigų atlikimo. Klaipėdos miesto apylinkės teismas šiuos medikus jau anksčiau pripažino kaltais ir atleido juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą”, –  rašoma prokuratūros išplatintame pranešime.


2019-04-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt