P0

Regionas

Velykas kviečia sutikti Palangoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-15


Palangos savivaldybė kviečia Šv. Velykas pasitikti šiame kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų.

Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino tradicine Margučių alėja. Šiais metais iki pat Atvelykio ji kvies susipažinti su Žemaitijos etnokultūriniu paveldu – J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavę devyni 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučiai yra nudažyti Žemaitijos kraštui būdingomis sodriomis spalvomis bei šio regiono rinktinių tautinių juostų raštais. Kiekvieno margučio spalva priderinta prie konkrečios juostos raštų. Žemaitijos regiono rinktinių juostų raštų pavyzdžiai paimti iš tautodailininkės Vitos Babičienės rinktinių juostų kolekcijos. O vienas margutis pasipuošė Žemaitijos herbu.

Pasak Margučių alėjos įrengimu besirūpinančių Palangos kultūros ir jaunimo centro specialistų, temą šiemetinei alėjai padiktavo tai, kad 2019-aisiais minimos 800-osios pirmojo rašytinio Žemaitijos paminėjimo metinės ir šie metai paskelbti Žemaitijos metais.

Antrąją šv. Velykų dieną, balandžio 22-ąją, Jūratės ir Kastyčio skvere rengiamas jau tradiciniu tapęs Margučių ridenimo čempionatas. Šiam tikslui jau dabar rengiami du ridenimo takai, kurie nusidrieks nuo jūros tilto prieigų skvero link. Kiekvieno iš takų ilgis – 15 metrų.

Antrąją šv. Velykų dieną Jūratės ir Kastyčio skvere pasitiks smagi muzika, mažieji šventės dalyviai bus vaišinami šilta
kakava.

Margučių ridenimo čempionatas startuos 14 val., ir dalyvauti jame galės visi, atsinešusieji šių velykinių simbolių – laukiami tiek vaikai bei jų tėvai, tiek jaunimas, tiek ir smagiai nusiteikę senjorai. Margučių skaičius neribojamas, tad čempionato dalyviai jų atsinešti raginami kuo daugiau. Šventės metu ne tik paaiškės geriausias ridentojas, bet ir bus išrinktas, stipriausias margutis. Nugalėtojų lauks apdovanojimai.

Margučių ridenimo čempionatas antrąją šv. Velykų dieną vyks ir Šventojoje – čia visi, norintieji išmėginti savo sėkmę, laukiami vidurdienį aikštėje prie „Eldijos“ pastato (Šventosios g. 1), kur taip pat bus įrengtas margučių ridenimo takas bei vyks smagios varžytuvės.

Kultūros ir jaunimo centro darbuotojai intensyviai rengiasi ir balandžio 28 d. vyksiančiam Atvelykiui bei gražia tradicija Palangoje tapusiai Jurginių šventei, kuri Palangoje šurmuliuos balandžio 27–28 dienomis. Ši pavasario žalumos šventė, pavadinta „Jurgi, paimk raktus“, kurorte vyks jau 29 kartą. Į ją sugužės 15 folkloro kolektyvų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kaišiadorių, Plungės, Mažeikių ir, be abejo – Palangos.

Balandžio 28 d. 13.30 val., Birutės parke, prie rotondos, vyks ir Jurginių šventės „Jurgi, paimk raktus“ uždarymas.


  2019-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt