P0

Verslas

Klaipėdiečių krevetės jau užaugo (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-18


Eksperimentas, kurio metu siekta perimti žinias apie pramoninį krevečių auginimą ir specialiai šiam tikslui buvo sukurta bazė Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriuje, sėkmingai artėja prie finišo tiesiosios. Rezultatus ir patirtį akvakultūros sektoriaus bei akademinės bendruomenės atstovai apibendrins balandžio 26 d. susitikę Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP).

Dauguma krevečių jau užaugo iki rinkai reikiamo dydžio. KMTP nuotr.

Į Klaipėdą iš Mančesterio 10 tūkst. blyškiųjų baltakojų krevečių (Litopenaeus vannamei) lervų buvo atskraidintos praėjusių metų lapkritį. Dauguma krevečių jau užaugo iki rinkai reikiamo dydžio (apie 30 g).

Galimybę uostamiestyje įkurti unikalią bazę atvėrė projektas „InnoAquaTech”, kuriame KMTP dalyvauja drauge su partneriais iš užsienio. Infrastruktūra kainavo apie 100 tūkst. eurų, dalis reikiamų lėšų gauta iš ES fondų.

Krevetes pradėjusius auginti klaipėdiečius nuolat konsultuoja Vokietijos ekspertai, bendradarbiaujama su Lenkijos, Vokietijos mokslininkais, vietos akvakultūros ir biotechnologijų verslu.

Kadangi krevečių auginimui reikalingi dideli energijos kiekiai vandeniui šildyti, mąstoma apie galimybes pasitelkti geoterminius resursus, kuriais turtingas Vakarų Lietuvos regionas.

Specialistai skaičiuoja, kad natūralūs žuvų ir jūros gėrybių ištekliai sparčiai senka. Teigiama, kad vidutinis pasaulio žuvies suvartojimas 2016 metais pasiekė rekordinius 20 kg vienam asmeniui per metus. Tad manoma, kad komercinė žvejyba ilgainiui nebegalės patenkinti šių augančių žmonijos poreikių.

Planuojama, kad 2030 m. visa akvakultūroje užauginta produkcija sudarys kone 60 proc. pasaulinės žuvininkystės produkcijos.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2019-04-18

  Vienas komentaras apie “Klaipėdiečių krevetės jau užaugo”

  1. AvatarLina (IP: 78.57.193.166)

   Na kaip šaunu. Ir Klaipėdos universitetas turės kuo pasigirti. Sėkmės projektuose. Nepritrūkite entuziazmo. Ir finansų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt