Miestas

Vėl padidėjo oro užterštumas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-18


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad ketvirtadienį Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą.

Ketvirtadienį Šilutės plente buvo užfiksuota 56 μg/m3 kietųjų dalelių koncentracija, o miesto centre esančioje stotelėje – 52 μg/m3. Primename, kad kietųjų dalelių ore vidutinė paros ribinė vertė yra 50 μg/m3.   

Kietųjų dalelių koncentracijos padidėjimą lemia ir autotransporto sukelta tarša. Palmiros Mart nuotr. 

Miestuose didžiausią įtaką oro užterštumo padidėjimui turi teršalai, patenkantys į orą kartais dėl per silpno vėjo ir nepalankių meteorologinių sąlygų (rūkas, dulksna), kai teršalai neišsisklaido. Taip pat kietųjų dalelių koncentracijos padidėjimą lemia ir autotransporto sukelta tarša, energetikos įmonių veikla, individualių namų šildymas kietuoju kuru.

Kuo mažesnis dalelių skersmuo, tuo gilesnius kvėpavimo takus jos pasiekia. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis daro įtaką sergamumo kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių ligomis didėjimui.  Kietosios dalelės ir visi kiti aplinkos teršalai sukelia kvėpavimo organų ligas – bronchitus, bronchinės astmos priepuolius, plaučių ligas ir mirtis nuo šių ligų.

Esant oro užterštumui, patariama atsisakyti sportinių užsiėmimų, bėgiojimų ar vaikščiojimų lauke arba pagal galimybes riboti buvimo lauke laiką, atsisakyti intensyvesnio fizinio krūvio, vaikščioti atokiau nuo didžiųjų miesto gatvių.


2019-04-18

Vienas komentaras apie “Vėl padidėjo oro užterštumas”

  1. Turėtų būti gyventojams kompensuojami filtrai į kaminus bei į automobilių išmetamųjų dujų įrangos montavimą. Juk XXI amžiuje yra daug visokių taršos mažinimo priemonių, technologijų, tik daugiau domėtis, taikyti ir kompensuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt