P0

Svarbu, Švietimas

Studijomis KU nepatenkintas indas apie tai rašo knygą (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-25


Klaipėdos universitete (KU) verslo vadybą baigęs Indijos pilietis nori atgauti už studijas sumokėtą beveik 5 000 eurų sumą  – tokia beprecedentė civilinė byla ketvirtadienį turėjo būti iš esmės pradėta nagrinėti Klaipėdos apylinkės teisme.

Mylisamy Murugasamy teigė ieškinį pateikęs ne dėl pinigų, o dėl prastos studijų kokybės KU. Palmiros Mart nuotr.

Tačiau to padaryti nepavyko – paaiškėjo, jog bylai tinkamai nėra pasiruošęs ne tik ieškovas – indas Mylisamy Murugasamy, bet ir atsakovai – KU atstovai. Ir vieni, ir kiti teismui posėdžio išvakarėse pateikė papildomus procesinius dokumentus, jų tinkamai neišvertę. Indo dokumentai pateikti tik anglų kalba, KU atstovų – tik lietuvių, nors įstatymas numato, jog jei tarp proceso dalyvių yra kitataučių, dokumentus būtina išversti į visiems suprantamą kalbą – šiuo atveju, anglų.

Dėl šių ir kitų priežasčių teismo posėdis priminė tvarkomąjį – teisėjas Raimondas Dilys abiem šalims davė 10 dienų laikotarpį trūkumams pašalinti.

Švietimo vidus

Prieš teismo posėdį M. Murugasamy, KU studijavęs pagal Erazmus plius programą, žurnalistams sakė, kad į teismą su ieškiniu jis kreipėsi ne dėl pinigų – esą pinigų reikalauti jam pataręs advokatas. Jis tik norįs apginti savo teises dėl neva nekokybiškų studijų Klaipėdos universitete. Apie tai šiuo metu jis rašąs knygą.

„Jau esu parašęs 300 puslapių, kai knyga išeis, galėsite ten viską perskaityti, daugiau nieko nenoriu komentuoti”, –  žurnalistams sakė jis.

Posėdžio metu jis reikalavo, kad jame dalyvautų ir du KU dėstytojai – Rimantas Stašys ir Algirdas Giedraitis. Esą dėl jų prastos dėstymo kokybės ir prastos anglų kalbos jis ir kreipėsi į teismą. Be to, jis prašė į kitą teismo posėdį pakviesti ir KU studentą Povilą Patlabą, kuris neva be jo sutikimo KU internetinėje svetainėje išspausdino jo nuotrauką šalia interviu su juo.

Teisėjas šį prašymą atmetė kaip nesusijusį su byla, tačiau primygtinai ieškovui patarė susirasti advokatą arba jo padėjėją – šiuo metu jam teisme niekas neatstovauja.

Kitas teismo posėdis numatytas birželio vidury.


2019-04-25

Vienas komentaras apie “Studijomis KU nepatenkintas indas apie tai rašo knygą”

  1. Jeigu kasnors padarytu apklausa studentų tarpe lietuvių ir nebūtinai kurie besimoko KU ar mokės paskutiniais metais. Manau rezultatai irgi nustebintu kaip yra vertinama studiju kokybė minimam universitete, kada nevyksta paskaitos uz kurias mokama o studijų kokybė bendrai ir dėstytoju kaikurių požiūris į studentus yra pasibaisėtini 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt