P0

Uostas ir jūra

„Smiltynės perkėla” skaičiuoja rekordus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-26


„Smiltynės perkėla“ praneša, jog bendrovei praėję metai buvo rekordiniai perkėlimų skaičiumi, o tai atsispindėjo ir įmonės finansiniuose rezultatuose. 2018-iais įmonė grynojo pelno uždirbo 527 tūkst. Eur. Akcininkams, iš kurių didžiausia yra valstybė, iš šios sumos bus išmokėta beveik 400 tūkst. Eur.

Besikeliančių žmonių skaičius pasiekė dešimtmečio rekordą – keltais praėjusiais metais keliavo daugiau kaip 2,5 mln. žmonių ir augimas sudarė net 17 proc. Palmiros Mart nuotr.

Pranešama, kad per 2018-ųjų vasaros sezoną transporto priemonių perkelta per 720 tūkst. t. y. 6 proc. daugiau nei 2017-aisiais. Besikeliančių žmonių skaičius pasiekė dešimtmečio rekordą – keltais praėjusiais metais keliavo daugiau kaip 2,5 mln. žmonių ir augimas sudarė net 17 proc.

„Tokie įmonės rezultatai iš tiesų džiugina. Svarbu ir tai, kad mūsų bendrovės vidutinė metinė grąža daugiau nei trečdaliu didesnė nei Vyriausybės nustatyta ir reikalaujama kapitalo grąža. Už praėjusius metus akcininkams už vieną akciją išmokėsime net po 1,20 Eur., ir, žinoma, didžiausia dalis nukeliaus į valstybės biudžetą, kur lėšos bus paskirstytos labiausiai reikalingoms valstybės sritims: švietimui, socialinėms reikmėms ar kt.“,– pranešime cituojamas „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Praėjusiais metais bendrovės pelnas prieš nusidėvėjimą, amortizaciją, palūkanas ir mokesčius, (EBITDA) siekė 1 mln. 820 tūkst. Eur. Grynojo pelno mažėjimui įtaka turėjo 296 tūkst. Eur augusios sąnaudos.

Uosto vidus kompas

„Kadangi dėl didėjančio keliautojų srauto buvo atlikta dešimtadaliu daugiau reisų, tai daugiausiai ir skirta keltų išlaikymui, t.y., kurui, remontui, atsarginėms dalims. Didintas ir užmokesčio fondas, atskiriems padaliniams atlyginimai ūgtelėjo nuo 5 iki 10 proc.”, – rašoma pranešime.

Išskirtiniai metai buvo 2017-ieji – tuomet „Smiltynės perkėla“ prie valstybės biudžeto prisidėjo daugiau kaip puse milijono eurų.


2019-04-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt