P0

Uostas ir jūra

Atsisako dalies SGD bunkeriavimo laivo kompanijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-04-30


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, kad susitarė su Vokietijos bendrovė „Nauticor“ dėl 10 proc.  jai priklausančių akcijų, kurios apibrėžtos didžiausio pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivo „Kairos“ frachtavimo sutartyje, pardavimo. Įgyvendinus sandorį „Nauticor“ taps vienintele šio laivo valdytoja.

„Kairos“ savo operacijas pradėjo praėjusių metų pabaigoje. „Babcock Schulte Energy“ (BSE) priklausantį laivą nuomoja ir valdo bendrovė „Blue LNG“, kurios 90 proc. akcijų priklauso Vokietijos kompanijai „Nauticor“ ir 10 proc. KN dukterinei bendrovei „SGD logistika“. Akcijų perdavimas įsigalios šių metų rugsėjo 30 d.

Klaipėdos uoste 117 m ilgio laivas „Kairos“, dviejose talpyklose galintis gabenti iki 7,5 tūkst. kub. m SGD, naudojamas SGD perkrovai iš Klaipėdos SGD terminalo į prie Klaipėdos uosto vartų esančią SGD paskirstymo stotį.

Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius, teigia, kad kai prieš kelerius metus buvo sudaryta sutartis dėl partnerystės nuomojant laivą „Kairos“, rinkoje nebuvo SGD transportavimo paslaugas teikiančių laivų, todėl KN matė prasmę tapti vienais šio laivo valdytojų.

„Tada mums tai buvo vienintelė galimybė KN įtvirtinti kaip bendrovę, klientams siūlančią visą SGD tiekimo logistikos grandį. Paskutiniais metais regione atsirado naujų SGD transportavimo galimybių. Tai leidžia mums SGD tiekimo grandinę klientams užtikrinti naudojantis regione SGD transportavimą vykdančių laivų paslaugomis“, – pranešime cituojamas M. Jusius.

Ant jo, šis sprendimas bendrovei turės teigiamos ekonominės naudos, atsiras galimybių mažinti SGD transportavimo kaštus.

„Turėdami galimybę 100 proc. valdyti laivą „Kairos“, galėsime optimizuoti mūsų SGD bunkeriavimo grafikus ir sutelkti dėmesį į savo pagrindinę veiklą. Mes tikimės su KN glaudžiai bendradarbiauti ir ateityje toliau stiprinant mažos apimties SGD tiekimo infrastruktūrą Baltijos jūros regione. Tai bus vykdoma nebe bendros įmonės rėmuose, todėl abi šalys galės veikti lanksčiau”, – pranešime cituojamas Mahinde Abeynaike, „Nauticor“ generalinis direktorius.

KN vadovas skaičiuoja, kad šiuo metu Baltijos ir Šiaurės jūrų regione SGD transportavimo ir bunkeriavimo paslaugas teikia 7 laivai, dar du yra statomi ir veiklą pradėti turėtų iki šių metų vidurio.

„Naujų SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivų atsiradimas didina regiono SGD rinkos konkurencingumą bei prieinamumą, o mūsų bendrovei sudaro palankesnes sąlygas efektyviau išnaudoti Klaipėdoje sukurtą SGD infrastruktūrą. Turėdami galimybę iš SGD paskirstymo stoties bunkeriuoti SGD varomus laivus, krauti nedidelės apimties krovinius į laivus bei autocisternas užtikriname visapusišką SGD logistikos grandinę visame regione ir taip kuriame pridėtinę vertę Lietuvai“, – teigia M. Jusius.


  2019-04-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt