P0

Kriminalai ir nelaimės

Buvusių uostamiesčio pareigūnų išteisinimą patvirtino LAT

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-04-30


Buvusių Klaipėdos areštinės pareigūnų byloje galutinį tašką padėjo ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).

Atvira Klaipėda” rašė apie pareigūnų Rolando Šimkaus ir Džeraldo Malinausko bylą. Juos Klaipėdos apylinkė teismas buvo nuteisęs lygtinėmis bausmėmis už tai, kad prieš pusantrų metų sulaikytam ir areštinėje triukšmavusiam bei pareigūnų reikalavimams nepaklususiam vyrui jie taikė, teismo nuomone, neadekvačias tramdymo priemones: uždėję antrankius, per juos permestą virvę pririšo prie durų ir kurį laiką triukšmadarį laikė surakintomis ir iškeltomis į viršų rankomis. Į areštinę vyras buvo pristatytas iš kazino, kuriame sukėlė konfliktą.

Pareigūnams pirmos instancijos teismo sprendimą apskundus, Klaipėdos apygardos teismas juos išteisino.

Tačiau paaiškėjo, kad prokuroras šį sprendimą jau kasacine tvarka apskundė LAT.

LAT praneša, jog jos teisėjų kolegija prokuroro kasacinį skundą atmetė.

Kolegija konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas iš esmės patvirtino pirmosios instancijos teismo nustatytas faktines bylos aplinkybes: pripažino, kad pareigūnų bendri veiksmai prieš nukentėjusįjį buvo neteisėti ir neproporcingi. Tačiau teismas, įvertinęs visas aplinkybes (paties nukentėjusiojo netinkamą elgesį, policijos komisariato organizacinio darbo trūkumus ir tai, kad vienas iš pareigūnų atlygino nukentėjusiajam padarytą žalą), jų veiksmų nelaikė tiek pavojingais, kad jiems būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė. Teismas nustatė, kad už pareigūno vardo pažeminimą asmenys buvo atleisti iš vidaus tarnybos. Taigi už neteisėtus veiksmus pareigūnams buvo paskirta griežčiausia drausminė nuobauda.

„Teisėjų kolegija pažymėjo, kad apeliacinės instancijos teismas, priešingai nei pirmosios instancijos teismas, išanalizavo pareigūnų padarytų neteisėtų veiksmų pavojingumą ir įvertinęs byloje nustatytas aplinkybes teisingai konstatavo, kad policijos pareigūnų veiksmų prieš nukentėjusįjį negalima laikyti tokiais pavojingais, kad dėl jų jiems kiltų baudžiamoji atsakomybė. Apeliacinės instancijos teismas atsižvelgė ir į tai, kad minėti asmenys yra atleisti iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą, žala nukentėjusiajam atlyginta, ir pagrįstai konstatavo, kad netikslinga jiems taikyti dar ir baudžiamąją atsakomybę”, – rašoma LAT pranešime.


2019-04-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt