P0

Fotoreportažai, Miestas

Pagerbė iš Malio grįžusius karius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-07


Antradienį Klaipėdos piliavietėje pagerbti iš Jungtinių Tautų vadovaujamos operacijos Malyje MINUSMA po šešių mėnesių grįžę Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Tai buvo jau ketvirtoji grupė, kurioje buvo 32 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai. Kartu su jais į  operaciją vyko du kariai iš Lietuvos kariuomenės Logistikos pajėgų, kurie vykdė Nacionalinio paramos elemento funkcijas.

Ceremonijos metu grįžusiems kariams buvo įteikti krašto apsaugos ministro įsakymu paskirti medaliai “Už tarptautines operacijas” ir šių medalių ženklai.

Jungtinės Tautos šią operaciją vykdo nuo 2013 metų. Joje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkstančių karių. 2017 metų spalį  tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių. Lietuvos kariuomenės kariai Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje, veikia kartu su Vokietijos kontingento kariais.

„Ypatingai svarbu tai, kad mūsų kariai savanoriai rengiasi šiai operacijai ir dalyvauja mokymuose ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje. Realių operacijos užduočių vykdymas kartu su Vokietijos kariais tarptautinės operacijos rajone – vienas geriausių mūsų karių profesionalumo įrodymų. Didžiuojuosi Jumis!“, – dėkodamas grįžusiems kariams sakė KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.

Sutikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vadas plk. ltn. Arnoldas Vasiliauskas, KASP rinktinių vadai, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas,  karių artimieji, kiti svečiai.

Operacijos MINUSMA metu siekiama stabilizuoti padėlį šalyje, apsaugoti civilius gyventojus.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt