P0

Kultūra

Dešimtasis „Materia Magica“ stebins įvairove

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-08


Gegužės 16-19 dienomis Klaipėdoje vyks jau dešimtasis Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“.

Šiemet festivalio programoje bus pristatyta 15 spektaklių iš Izraelio, Graikijos, Olandijos, Slovėnijos, Vokietijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Lietuvos.  Spektakliai skiriami įvairioms amžiaus grupėms: kūdikiams,  vaikams, paaugliams, suaugusiesiems. Be spektaklių festivalyje bus galima pamatyti nemokamas vaikams ir suaugusiesiems skirtas lėlinės kino animacijos programas, vyks kūrybinės dirbtuvės.

Intensyvi keturių dienų renginio programa pasklis plačiai po miestą ir kvies žiūrovus į Klaipėdos lėlių teatrą, Klaipėdos dramos teatrą, Kultūros fabriką, „Apeirono“ teatrą, Kultūros fabriko kino salės „Arlekiną“.

Koncertu „GastroPub Švyturys BHouse“ festivalį atidarys muzikos grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, o festivalio žmones – svečius, organizatorius, savanorius, ir žiūrovus – kiekvieną vakarą po spektaklių bus galima sutikti festivalio bare „Herkus Kantas“.

Nuo „Karakumų asilėlio“ iki „Materia Magica“

„Materia Magica“ – tai Klaipėdos lėlių teatro festivalis, pradėtas organizuoti dar 1997 m. ir vadintas „Karakumų asilėlio“ vardu. Kas dvejus metus vykęs tarptautinis festivalis prieš keletą metų pakeitė savo pavadinimą, išaugo ir tapo orientuotas ne tik į vaikų, bet ir į suaugusiųjų auditoriją. Prasidėjęs kaip monospektaklių festivalis, ilgą laiką programoje pristatęs vien trupes ir teatrus iš Lietuvos, laikui bėgant jis darėsi vis ambicingesnis ir tarptautiškesnis.

„Kaip ir kasmet, per festivalį siekiame Klaipėdos publikai parodyti ne tik kolegų iš užsienio darbus, bet ir įdomiausius pastarojo sezono lietuvių spektaklius. Labai norėjome į festivalį pakviesti visus šių metų Auksinio scenos kryžiaus nominantus. Du iš jų – „Stalo teatro“ spektaklį pagal  2018 m. geriausia metų knyga vaikams išrinktą rašytojos Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki knygą „Sibiro haiku“ bei Gintarės Radvilavičiūtės spektaklį „Doriano Grėjaus portretas“, sukurtą Vilniaus teatre „Lėlė“, – atvežti į Klaipėdą pavyko. O štai Auksinį scenos kryžių pelniusio Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklio „Užburtas kalnas“ (rež. Andrius Žiurauskas) dėl erdvių trūkumo, techninių ir logistinių trukdžių įtraukti į festivalio programą šiemet negalėjome. Taip pat džiaugiamės, kad festivalyje galėsime parodyti ir „Lumi“ – Šeiko šokio teatro premjerinį spektaklį kūdikiams,“ – pranešime cituojama sako festivalio direktorė Aušra Juknevičienė.

Išskirtiniai spektakliai suaugusiesiems

„Sudarant tarptautinę programą orientavomės į tai, kas yra įdomiausia pasaulyje; domino alternatyvūs, netradiciniai spektakliai, suteikiantys žiūrovui galimybę pamatyti menų sintezę ir plečiantys lėlių teatro rėmus. Stengėmės balansuoti tarp jaunų, dar tik kylančių menininkų ir tarptautiniame lėlių teatro lauke jau įsitvirtinusių žvaigždžių, tad šių metų programoje – vis dažniau tarptautiniuose festivaliuose linksniuojami kūrėjai, tokie kaip Aris Teperbergas iš Izraelio su savo spektakliu „Ir mano širdis beveik sustojo“ bei Janas Jedenakas iš Vokietijos, parodysiantis mįslingą scenos kūrinį pavadinimu „Seansas“. Garsiausi šių metų programos vardai – tai brazilų kilmės Olandijoje kuriantis menininkas Duda Paiva, pristatysiantis savo spektaklį „Aklasis“, jau minėtasis Arielis Doronas, kurio Dresdeno jaunimo teatre pastatytas spektaklis „Lankymo valandos baigtos“ turbūt yra ir vienas kontroversiškiausių šių metų spektaklių, bei bulgarų trupė „Puppet’s Lab“ su režisiere Veselka Kunčeva, kurių spektaklis „Aš – Sizifas“ uždarys šių metų festivalio programą,“ – sako viena iš organizatorių, meno tarybos narė Agnė Pulokaitė.

Kultūros straipsnių vidus

Organizatoriai informuoja, jog beveik visi spektakliai – be žodžių.

Magiški pasauliai mažiesiems žiūrovams

Nors kasmet festivalis vis labiau orientuojasi į suaugusiųjų publiką, ištikimiausiems ir pozityviausiems festivalio žiūrovams – kūdikiams ir įvairaus amžiaus vaikams – spektaklių tikrai nepritrūks. Į magiškus vaizduotės pasaulius mažuosius žiūrovus kvies kūrėjai iš Graikijos, Izraelio, Slovėnijos, Olandijos, Lenkijos, Lietuvos. Raiškos formų ir temų įvairovė plati, tad savo kūrinį surasti galės visi – programoje bus šešėlių ir objektų teatrą, kūno plastiką, medžiagiškumą, vaizdo projekcijas ir gyvą filmavimą pasitelkiantys spektakliai, juose bus kalbama apie mokslą, žmonių ir daiktų draugystę, ekologiją, nežemiškas būtybes. Be spektaklių festivalyje bus galima pamatyti dvi nemokamas vaikams ir suaugusiesiems skirtas lėlinės kino animacijos programas, vyks kūrybinės animacijos dirbtuvės paaugliams.

Festivalyje bus parodytas ir „Lumi“ – Šeiko šokio teatro premjerinis spektaklis kūdikiams.

Festivalio programa nebūtų tokia įspūdinga be rėmėjų ir partnerių indėlio. Organizatoriai ypač dėkingi pagrindiniams rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai ir Klaipėdos miesto savivaldybei, jau ne pirmus metus patikinčioms festivalio vizija, programa ir poreikiu Lietuvoje, o taip pat visiems kitiems festivalio rėmėjams, draugams bei informaciniams partneriams, prisidedantiems prie šio svarbaus kultūrinio reiškinio gyvavimo. Bendradarbiaujant su partneriais Goethe’s institutu Lietuvoje ir Thomo Manno kultūros centru festivalis turi galimybę pristatyti Dresdeno jaunimo teatro spektaklį-socialinį eksperimentą „Lankymo valandos baigtos“. Dalyviais ir žiūrovais rūpinsis per 20 šaunių festivalio savanorių.

INFORMACIJA

Siekiant sudaryti kuo įdomesnę ir įvairesnę festivalio programą, buvo sudaryta meno taryba, kurioje yra ir lietuvių, ir užsieniečių, ir užsienyje gyvenančių bei kuriančių lietuvių. Nuo šių metų meno tarybai priklauso Vokietijoje gyvenantis izraelietis lėlininkas Arielis Doronas, Prancūzijoje kurianti ir garsiąją Šarlevilio lėlių teatro mokyklą baigusi lietuvė Jūratė Trimakaitė, Klaipėdos lėlių teatro meno vadovė Gintarė Radvilavičiūtė ir aktorė, kino programos sudarytoja Monika Mikalauskaitė bei nuo 2017 m. prie festivalio prisijungusi prodiuserė, tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA nacionalinio centro atstovė bei viena iš Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ organizatorių Agnė Pulokaitė. Prie festivalio dirba visas Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas, šių metų vizualinę komunikaciją kuria dailininkas Vilmantas Žumbys.   

Tarptautinis lėlių teatro festivalis MATERIA MAGICA

PROGRAMA

Gegužės 16–19 d.

 Gegužės 16 d. ketvirtadienis 

12 ir 14 val. Trupė „Lejo“ (Olandija) RANKAS AUKŠTYN! Spektaklis vaikams nuo 4 m. Klaipėdos kultūros fabrikas.

16 val. „Stalo teatras“ (Lietuva) SIBIRO HAIKU. Spektaklis vaikams nuo 10 m. Klaipėdos dramos teatro Kamerinė salė.

17.30 val. „Dekoltas Handwerk“ teatras (Vokietija) SEANSAS. Spektaklis suaugusiesiems. „Apeirono“ teatras.

19 val. Ari Teperberg (Izraelis) IR MANO ŠIRDIS BEVEIK SUSTOJO. Spektaklis suaugusiesiems. Klaipėdos dramos teatro Didžioji salė.

20.val. FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS. Koncertuoja „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. „GastroPub Švyturys BHouse“.

Gegužės 17 d. penktadienis

10–10.45 ir 11–11.45 val. LĖLINĖS KINO ANIMACIJOS PROGRAMA VAIKAMS. „ArleKinas“, Klaipėdos kultūros fabrikas.

10–13 ir 15–18 val. Premjera. Šeiko šokio teatras (Lietuva) LUMI. Spektaklis kūdikiams. Klaipėdos kultūros fabrikas.

12 val. „Hop Signor“ lėlių teatras (Graikija) ŽIRAFA. Spektaklis vaikams nuo 6 m. Klaipėdos dramos teatro Kamerinė salė.

18 ir 21.30 val. Dresdeno jaunimo teatras (Vokietija) LANKYMO VALANDOS BAIGTOS + diskusija. Spektaklis suaugusiesiems. Klaipėdos lėlių teatras.

20 val. Duda Paivos trupė (Olandija) AKLASIS. Spektaklis suaugusiesiems. Klaipėdos dramos teatro Didžioji salė.

21–22.30 val. LĖLINĖS KINO ANIMACIJOS PROGRAMA SUAUGUSIESIEMS. „ArleKinas“, Klaipėdos kultūros fabrikas.

Gegužės 18 d. šeštadienis

10 ir 12 val. Trupė „Hopeful Monster“ (Didžioji Britanija) GERIEJI MONSTRAI. Spektaklis vaikams nuo 6 m. Klaipėdos lėlių teatras.

10–13 ir 15–18 val. Premjera. Šeiko šokio teatras (Lietuva) LUMI. Spektaklis kūdikiams. Klaipėdos kultūros fabrikas.

15 val. Krokuvos figūrų teatras (Lenkija) BILIS RŪKE. Spektaklis vaikams nuo 10 m. Klaipėdos dramos teatro Kamerinė salė.

21 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ (Lietuva) DORIANO GRĖJAUS PORTRETAS. Spektaklis suaugusiesiems. Klaipėdos lėlių teatras.

Gegužės 19 d. sekmadienis

11 val. Liublianos lėlių teatras (Slovėnija) AKVARIUMAS. Spektaklis vaikams nuo 4 m. Klaipėdos dramos teatro Kamerinė salė.

12.30 val. „Thalias“ trupė (Vokietija) MOLIO ŽAIDIMAI. Spektaklis vaikams nuo 4 m. Klaipėdos lėlių teatras.

16 val. „PuppetCinema“ trupė (Izraelis) PLANETA KIAUŠINIS. Spektaklis vaikams nuo 7 m. Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė.

18 val. „Puppet‘s Lab“ teatras (Bulgarija) AŠ – SIZIFAS. Spektaklis suaugusiesiems. Klaipėdos kultūros fabrikas.


2019-05-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt