P0

Svarbu, Švietimas

Jūrų kadetus ugdys Naikupės gatvėje (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-08


Užsitęstus procedūroms centrinės valdžios kabinetuose Klaipėdos savivaldybė nusprendė nebetempti gumos ir nuo rugsėjo naujai kuriamą Jūrų kadetų mokyklą atidaryti I. Simonaitytės mokyklos patalpose, o ne Sportininkų gatvėje, buvusiame Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institute.

Iki priimant galutinį sprendimą dalis tėvų ir viešai, ir žurnalistams dėstė argumentus, kodėl Sportininkų gatvės variantas esą yra netinkamas tokiai mokykla. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė sakė, jog Sportininkų gatvės atveju reikia Vyriausybės nutarimo, kad pastatas būtų perduotas universitetui, kuris tik tada galėtų priiminėti sprendimus, ką daryti,

„Mums laikas jau senka, o pastatą dar reikėtų paremontuoti, tad mes nebegalime ilgiau laukti. Buvome užsibrėžę datą, penktadienį paskutinė kartą susitikome, gavome paskutines žinias dėl nesibaigiančių procedūrų ir jau turime priimti sprendimą. Turime eiti į miesto Tarybą su sprendimu pertvarkyti Simonaitytės mokyklą, kuri iki šiol buvo jaunimo mokykla. Ji bus pertvarkoma į Jūrų kadetų mokyklą, o jaunimo klasės perkeliamos į suaugusiųjų mokyklą. Keičiant įstatus bus nurodomas ir Naikupės gatvės adresas. Bandysime suspėti tai padaryti per gegužę”, – sakė N. Laužikienė.

Pasak jos, I. Simonaitytės mokykloje reikės tvarkyti ir virtuvę, ir aplinką, ir kitus darbus atlikti. Dabar mokykla yra įpareigota pateikti darbų sąmatą ir per vasarą juos bus bandoma atlikti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki priimant galutinį sprendimą dalis tėvų ir viešai, ir žurnalistams dėstė argumentus, kodėl Sportininkų gatvės variantas esą yra netinkamas tokiai mokyklai. Anot jų, I. Simonaitytės mokyklos pastato vieta geresnė, o ir šalia esą yra tinkama sporto infrastruktūra, kuri praverstų ugdant kadetus.

Jūrų kadetų mokykla startuos su 5–8 klasėmis, vėliau klasės „augs”. Į ją jau yra užsiregistruota daugiau nei 70 vaikų.

INFORMACIJA

Kadetų mokykla – tai mokykla, kurioje pagrindinio ir vidurinio ugdymo turinys būtų papildomas jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa. Pagrindinis Kadetų mokyklos ugdymo tikslas būtų formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrines tradicijas ir jūreivystės istoriją.


  2019-05-08

  2 komentarai “Jūrų kadetus ugdys Naikupės gatvėje”

  1. Avatarsusirūpinusi (IP: 85.232.128.58)

   Valio, pagaliau geros naujienos, tikimės gerų darbų ir gražios mokyklos rugsėjo 1ąją!

  2. AvatarJurate (IP: 46.249.187.113)

   Pagaliau galima atsargiai pradeti patiketi kad juru kadetu mokykla klaipedoje atvers duris klaipedoje,pagaliau p.N.Lauzikiene pasake bent kazka konkretaus apie numatomus darbus mokyklos kurimo kryptimi nes laikas jau iseko blaskantis tarp neaiskiu planu ir mokyklos reikalu.Gaila tik kad visus likusius darbus iki rugsejo 1-osios gali tekti daryti labai paskubomis…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt