P0 mobilus

Miestas

Saulių Skvernelį vėl žada pasitikti piketu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-09


Melnragės, Miško kvartalo, Eglės bendruomenių vardu pranešimą išplatinusi seniūnaitė Virignija Jurgilevičienė informavo, kad ketvirtadienio vakarą į Klaipėdą su rinkėjais atvyksiantis į prezidento postą kandidatuojantis premjeras Saulius Skvernelis bus pasitiktas piketu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Prie bendruomenės namų (Debreceno g. 48) premjerą pasitiksime 17.30 val. piketu „ Kodėl ruošiate ekologinę bombą – betoninį pusiasalį prie Melnragės?“ Ministras pirmininkas S.  Skvernelis turėtų būti tvarkos garantu Lietuvoje. Jo vadovaujama Vyriausybė turėtų laikytis priimtų, patvirtintų tvarkų. Deja, taip nėra. Yra patvirtintas, veikiantis Lietuvos bendrasis planas. Jame yra nurodytos dvi privalomos alternatyvos, t.y. du giliavandenio uosto variantai: pirmasis Būtingėje, antrasis Melnragėje. Įstatyme parašyta, kad priimant sprendimą dėl išorinio uosto turi būti atliktas strateginis pasekmių aplinkai vertinimas. Valdžia nusprendė, jog Būtingės išorinio uosto aplinkos pasekmių vertinimo nereikia atlikti, nereikia ir vyriausybės apsisprendimo. Tą įstatyminę betvarkę tęsė ir Klaipėdos miesto administracijos direktorius Saulius Budinas. Jis vienasmeniškai savo sprendimu patvirtino miesto bendrojo plano koncepciją su maksimalia uosto plėtra, su betoniniu pusiasaliu Melnragėje. Kas kuria valstybėje chaosą, t.y. reikalauja „spjauti“ į patvirtintas tvarkas? Kas ruošia ekologinę bombą? Tai Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, kuri yra atsakinga už labai svarbų objektą ir kuri nesilaiko teisės aktų. <…> Jei ministras pirmininkas leidžia savivaliauti ministrams, kelti valstybėje sumaištį, tai ko tikėtis, kai S. Skvernelis taps prezidentu?” – rašoma pranešime.

S. Skvernelio prašoma, kad jis užtikrintų, jog būtų atlikti abiejų privalomų alternatyvių išorinių uostų strateginius pasekmių aplinkai vertinimai bei jų palyginimas; kad sprendimą dėl dviejų alternatyvų priimtų Vyriausybė, o kol tai nebus padaryta – netvirtinti Uosto bendrojo plano.

S. Skvernelis buvo pasitiktas piketais ir per paskutinius du savo ankstesnius vizitus Klaipėdoje.


2019-05-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt