P0

Mums rašo

„Klaipėdos vandens“ durys atviros moksleiviams

Atvira Klaipėda

Dalia Žukienė
2019-05-10


AB „Klaipėdos vanduo“ jau ne pirmus metus gegužės mėnesį kviečia miesto moksleivius susipažinti su miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų eksploatavimo sistema. Bendrovė dirba šiuolaikiškais metodais, naudoja modernią techniką, technologijas.

Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai prieš išvykstant ekskursijon į Dumpiuose esančią miesto nuotekų valyklą.

Personalo tarnybos vadovė Indrė Beržanskienė koordinuoja labai svarbų moksleivių aplinkosauginio švietimo iniciatyvą. Ji sako, kad per 30 miesto bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių autobusais bus vežamos ekskursijos į vandens gavybos, nuotekų valymo vietas. Moksleiviai turės galimybę pamatyti tas vietas, iš kur patenka vanduo į jų namus, ir kur nuteka jų panaudoto vandens nuotekos.

AB „Klaipėdos vanduo“ iniciatyva puiki. Daugelis bendrovės darbuotojų susitiks su ekskursantais, mokytojais, aiškins tai, kas svarbu žinoti kiekvienam, kuris supranta vandens reikšmę žmogaus gyvenime. Nesvarbu, ką bedarytume, kur bebūtume, esame priklausomi nuo vandens. Aišku, kad kada tik panorėję galime atsigerti, maudytis švariame vandenyje. Aišku, kad ir nešvarus vanduo iš mūsų namų, tualetų, dušų bus pašalintas, nutekės kažkur, kur mes jo nematysime. Tačiau pamatyti iš arti visą sudėtingą Klaipėdos miesto vandentiekio sistemą yra ne tik įdomu, bet ir svarbu kiekvienam vandens vartotojui.

Nuotekų valykla – mažai klaipėdiečiams žinoma karalystė Dumpiuose. Čia iš mūsų namų patenka nuotekos po ilgo tekėjimo kelių šimtų kilometrų ilgo vamzdynais. Nuotekų valykla dūzgia lyg bičių avilys – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

Ekskursantai turi galimybę pamatyti visą grupę nuotekų valymo procesų, kurių metu kietosios atliekos atskiriamos su skystųjų, o kenksmingi teršalai pašalinami. Tai, kas lieka, gana saugiai išleidžiami į upes, jūrą.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimo institutas vykdo tarptautinį projektą MORPHEUS apie farmacinių atliekų patekimo į jūrą kelius. Instituto darbuotojai prisijungia prie ekskursijų ir pasakoja moksleiviams apie paskutiniais metais didėjantį vaistų atliekų cheminių medžiagų patekimą į pietų Baltiją. Tyrimai parodė, kad senus vaistus, pasibaigus jų galiojimo laikui, žmonės išmeta į klozetą, šiukšlių konteinerius. Kol kas dar negausiai tokie vaistai yra grąžinami į vaistines…

Ekskursijų dalyviams duodamos atmintinės-lankstinukai, kur galima rasti daugiau informacijos apie esamą pavojingą jūros užterštumo problemą.

Ekologinis švietimas nepaprastai atsakingas ir svarbus darbas. Būtina vienyti visų pastangas, kad galėtume efektyviau stiprinti atsakingą visuomenės požiūrį į sveikos aplinkos saugojimą.


  2019-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt