P0

Fotoreportažai, Miestas

ŽENIAI dirigavo teisėjas (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-05-11


Penktadienio vakare jau 19-ąjį kartą Klaipėdoje trankiai paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kuri uostamiestyje žinoma ŽENIOS vardu.

Nuolatinis tradicinio žurnalistų renginio vedėjas, „Lalunos” reporteris Žydrūnas Naujokas šiemet persikūnijo į teisėją, prisiminus neseniai šalį sudrebinusią vadinamąją teisėjų korupcijos bylą.

Nugalėtojus demokratišku būdu išrenka patys kolegos, atsistodami už kandidatų nugarų į eilę: prie kurio susidaro ilgiausia eilė, tas ir laimi. Martyno Vainoriaus nuotr.

Prieš prasidedat svarbiausiems Žurnalistų Entuziastų Nepriklausomų Informatorių Apdovanojimams (taip šifruojama ŽENIA), sveikinimo žodį tarė miesto meras Vytautas Grubliauskas ir vienas iš pagrindinių renginio partnerių – Klaipėdos uosto direkcijos laikinasis vadovas Vidmantas Paukštė. Jis Metų praradimo nominacijas skyrė „Lietuvos žinių” reporterei, „Klasco” atstovei spaudai Vidai Bortelienei bei buvusiai LRT žurnalistei Marijai Gabrienei. Deja, jos renginyje nedalyvavo ir prizų atsiimti negalėjo. Užtat kitas dvi uostininkų Skolos nominacijas, pavadintas „Išgelbėk draugą”, atsiėmė „Lietuvos ryto” TV reporterė Gintarė Butkienė, padėjusi įgarsinti vieną filmuotą medžiagą, ir „Vakarų ekspreso” foto reporteris Egidijus Jankauskas, pagelbėjęs su nuotraukomis.

Visgi renginio vinis visada yra visų laukiamos ir žurnalistams skiriamos penkios pagrindinės nominacijos už jų metų pasiekimus. Už netikėtą talento proveržį skiriama Metų atradimo nominacija, už rezonansinius straipsnius ar reportažus – Metų knyslio nominacija, už staigiausią kilimą karjeros laiptais – Metų skrydžio nominacija, už žurnalistų bendruomenei skausmingą veiksmą  – Metų praradimo, o už „liapsusą” – Metų praskridimo nominacijos.

Nominacijos visada pristatomos šmaikščiai, o nugalėtojus demokratišku būdu išrenka patys kolegos, atsistodami už kandidatų nugarų į eilę: prie kurio susidaro ilgiausia eilė, tas ir laimi.

Kaip ir pernai, Metų atradimo nominacija šiemet vėl atiteko „Atviros Klaipėdos” redaktoriui Martynui Vainoriui – „Už devyngalvio slibino ambicijas, plečiant žurnalistikos ribas. Tik kad nebūtų kaip liaudies išmintis byloja – devyni amatai, dešimtas badas”.

Pagal už jo nugaros nutįsusią eilę jis gerokai pranoko kitus šios kategorijos nominantus: Pirmojo Baltijos kanalo žurnalistą Michailą Andrijanovą (už atrastą šventojo Michailo gailestingojo talentą, gelbstint eilinę bobutę), „Klaipėdos” žurnalistą Česlovą Kavarzą (už tai, kad visą gyvenimą rašęs apie sporto startus pagaliau startavo ir pats kelionių žurnalistikoje) bei „Vakarų ekspreso” žurnalistą Joną Valaitį už žurnalistinį akiplėšiškumą, išvadinant premjerą chamu.

Už prarastas „Lietuvos žinias” Metų praradimo nominacija atiteko „Lietuvos žinių” žurnalistams Denisui  Nikitenkai ir Vidai Bortelienei. Dėl šio apdovanojimo dar grūmėsi Marija Gabrienė (už prarastą televizijos eterį), Milda Skiriūtė, kuri siūbuojančią „Klaipėdos” redakcijos valtelę iškeitė į stabilią laivų gamyklą (įsidarbino atstove spaudai) ir Paulius Selezniovas, buvęs Balticum TV reporteris, pavargęs bėgioti paskui „Klaipėdos patrulius” ir nusprendęs lakstyti paskui lėtesnius „Atlanto” futbolininkus (tapęs klubo atstovu spaudai).

Metų skrydžiui šiemet pakilo Balticum TV žurnalistė Toma Arcišauskaitė, nominuota už šventos trejybės darbą: „Reporterė Toma, „Žinių” vedėja Toma, po žinių – reklama, o reklamoje  – vėl Toma”. Nei J. Valaitis, kuris iš mokyklos suolo akiplėšiškai įšoko į„ Vakarų ekspreso” vagoną, nei Ignas Vaišvila, iš tos pačios mokyklos suolo tyliai įsliūkinęs į Balticum TV žinių tarnybą, nei Mfm radijo laidų vedėjas Albinas Strumyla pagal balsavimo rezultatus neprilygo į tris roles sugebančiai įsikūnyti Tomai.

Ne itin trokštamas apdovanojimas – Metų praskridimas – šįkart „atskrido” pas „Vakarų ekspreso” žurnalistę Editą Gudavičę. Šio apdovanojimo ji nusipelnė  už trumpiausiai trukusį gydymą nuo „Vakarų ekspreso” Raudonojo Kryžiaus viešųjų ryšių palatoje. Mat jai atstovės spaudai darbas ligoninėje labai nepatiko, todėl po kelių dienų ji sugrįžo, kaip pati sako, namo.

Ne mažiau išradingai skambėjo ir kitos šio ne itin garbingo apdovanojimo nominacijos: „Klaipėdos” žurnalistė  Daiva Jankauskaitė visus pradžiugino savo akylumu. Citata: „Iš tarnybinio automobilio išlipęs policininkas pasikrapštė užpakalį: jis, ko gero, suprato, kad laukia ilgas pokalbis su pažeidėju”. Gintaras Tomkus buvo nominuotas už bandymą parsiduoti miesto vadžiai, o visas „Vakarų ekspreso” kolektyvas – už tai, kad bet kuris žurnalistas gali būti redaktoriumi ir atvirkščiai.

Prestižiškiausia laikoma Metų knyslio nominacija pirmą kartą atiteko pačiam renginio vedėjui „Lalunos” žurnalistui Žydrūnui Naujokui, sugebėjusiam išknisti, kiek kainavo Klaipėdą reprezentavęs plagiatas.

Su juo minėtoje kategorijoje garbingai konkuravo „Lietuvos ryto” TV reporterė G. Butkienė, pirmoji pranešusi apie alkoholiu apnuodytą naujagimį, taip pat Martynas Vainorius, „Atviroje Klaipėdoje” pasakojęs uosto „Sopranų” istorijas apie Locmanų namą bei uostininkų pinigais paremtus skandalingus rinkimus, bei laisvasis žurnalistas Mindaugas Milinis, dešimtmetį ieškojęs mafijos pėdsakų Klaipėdos sąvartyne.

„Ačiū” nominacija, teikiama geriausiam atstovui spaudai, atiteko Uosto direkcijos viešųjų ryšių specialistei Nijolei Dvarionaitei – Milkintienei, o specialus Sauliaus Jokužio įsteigtas prizas „Metų akis” už pasiekimus fotografijoje – „Vakarų ekspreso” reporterei Virginijai Kesminei.

Jau penktą kartą specialia Nikės plunksna žurnalistus apdovanojanti miesto politikė Nina Puteikienė šįkart prizą skyrė visam Balticum TV kolektyvui, pasidžiaugusi, kad miesto žurnalistai „girdi, mato, klausia ir rodo”.

Apie ŽENIĄ

2001 metais prasidėjęs kaip kelių tuomečių jaunų žurnalistų – Žydrūno Naujoko, Gedimino Gudavičiaus ir Romando Žiubrio – suburtas eilinis žurnalistų vakarėlis, renginys palaipsniui išaugo į didžiulę rašančios, filmuojančios ir kalbančios uostamiesčio žurnalistų bendruomenės pavasarinę šventę, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Nors Ženios vardas tada daugeliui asocijavosi su tuomečio miesto mero Eugenijaus Gentvilo vardo trumpiniu, jis šifruojamas kaip Žurnalistų Entuziastų Nepriklausomų Informatorių Apdovanojimai. Renginyje be gausios uostamiesčio žurnalistų bendruomenės kasmet dalyvauja ir nemažas rėmėjų būrys, ir kai kurie miesto politikai su meru Vytautu Grubliausku priešaky.

Vienuoliktus metus renginį organizuoja Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius, kuriam vadovauja Jolanta Beniušytė. 

Martyno Vainoriaus ir Egidijaus Jankausko nuotr.                                                                                         


  2019-05-11

  4 komentarai “ŽENIAI dirigavo teisėjas”

  1. AvatarEi, reporteriaii (IP: 78.62.147.40)

   Kur nukeliauja rėmėjų prizai dovanų maišeliuose: lašiukai buteliuose, pinginė parama vokeliuose? Gal kas nors užklaustų ilgametės skyriaus pirmininkės ir sulauktume paviešintų atsakymo?

   • AvatarŽinantis (IP: 85.232.128.51)

    Prizai nukeliauja,tiems kam ir skirti.Lašiukai suvartojami pagal paskirtį,paramos vokeliuose niekada nebuvo,o pavyduolius tik grabas beišgydis…

  2. AvatarPalmirai (IP: 78.57.213.119)

   Rašant apie konkrečius žmones būtú pagarbu teisingai surinkti jú vardus ir pavardes..

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Ačiū, pataisėme, atsiprašome 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt