P0

Kultūra

Muziejų naktis – ir KKKC parodų salėse

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-13


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) pranešė tradiciškai įsitrauksiantis į Tarptautinės muziejų nakties renginius ir gegužės 18-ąją, šeštadienį, nuo 18 val. kviečia pažinčiai su naujomis, specialiai ta proga pristatomomis ekspozicijomis bei atokvėpiui nuo miesto šurmulio ambient muzikos koncerte.

„Šiemetinius KKKC renginius, skirtus Muziejų nakčiai, drąsiai galima dedikuoti jungtims – su istorija, savo praeitimi ir asmeniniais prisiminimais bei potyriais, arba dabartimi – žmogaus jungčiai su greta esančiu, bet ne kasdien prisimenamu žmogumi. Šias jungtis KKKC Parodų rūmuose atspindės net du projektai: menininkės Jūratės Rekevičiūtės kartu su klaipėdiečiais kurta „Istorija ateičiai“ ir Lietuvos tapytojų projektas „Rekomendacija“, privertęs menininkus apsižvalgyti aplink, prisiminti savo kolegas ir rekomenduoti jų kūrybą parodai. Išvargusieji nuo klajonių po miestą ir gausybės renginių galės pailsėti naktiniame koncerte „Garsas art‘i krašto“, kuriame atras dar vieną jungtį – dviejų klaipėdiečių kompozitorių ir atlikėjų Kristijono Lučinsko ir Donato Bielkausko naują projektą „Tykumos“ bei jų bičiulio Lariono Dyakovo muziką”, – rašoma pranešime.

18 ir 20 val. vyks Lietuvos tapybos meno projekto „REKOMENDACIJA“ pristatymas ir ekskursija su kuratoriumi. Šios parodos kolekcija buvo sudaryta pagal Lietuvos menotyrininkų, meno rinkos ekspertų, galerijų vadovų, kuratorių ir pačių menininkų rekomendacijas. Atrankos kriterijus buvo „geras“, „gražus“ ir „teisingas“ menas. Atspirties tašku tapo trys meno ekspertai, turėję rekomenduoti po tris, jų nuomone, „gerus, gražius ir teisingus“ autorius.

„Kad būtų išsaugotas objektyvumas, šiuos ekspertus, dalyvaujant specialiai sudarytai komisijai, buvo patikėta iš sąrašo išrinkti KKKC edukacinių programų asistentei – anglų kokerspanielei Kleopatrai. Burtai lėmė, kad teisę siūlyti parodai pirmuosius menininkus įgijo menotyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė, Vilniaus aukciono vadovė Simona Skaisgirytė-Makselienė ir parodų kuratorė Aistė Kisarauskaitė. Jų rekomenduoti menininkai tęsė estafetę – siūlė po tris savo kolegas pagal tą patį kriterijų. Jie patys, be kuratoriaus įsikišimo, sprendė, su kuo nori būti parodoje”, – rašoma pranešime.

Visą kolekciją sudaro 32 Lietuvos menininkų darbai.

Pirmą kartą KKKC istorijoje visi parodos kūriniai bus parduodami. Dar vienas pasiūlymas parodos lankytojams – galimybė balsuoti už labiausiai patikusį „gerą, gražų ar teisingą“meno kūrinį. Jų sprendimai turės įtakos galutinei parodos pateikimo versijai.

Parodoje „Rekomendacija“ dalyvauja Lietuvos tapytojai: Adomas Danusevičius, Agnė Jonkutė, Aistė Bugailiškytė, Algimantas Jonas Kuras, Andrius Zakarauskas, Eglė Gineitytė, Eglė Ridikaitė, Eglė Ulčickaitė, Gabrielė Gervickaitė, Gintaras Palemonas Janonis, Henrikas Čerapas, Jonas Gasiūnas, Jonas Jurcikas, Juozas Algirdas Pilipavičius, Justinas Vaitiekūnas, Konstantinas Gaitanži, Leo Ray, Linas Jusionis, Linas Katinas, Martinas Jankus, Mykolė Ganusauskaitė, Mindaugas Skudutis, Raminta Blaževičiūtė, Ričardas Bartkevičius, Ričardas Nemeikšis, Saliamonas Teitelbaumas, Sigita Maslauskaitė, Sigitas Lukauskas, Vygantas Paukštė, Viktoras Paukštelis, Vincentas Gečas, Žygimantas Augustinas.

19 val. vyks KKKC meno rezidentūros projekto „Istorija ateičiai“ pristatymas su menininke Jūrate Rekevičiūte. Ji gegužę pakvietė klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo įgyvendinamas bendras kūrėjos ir miesto bendruomenės projektas. J. Rekevičiūtė pasiūlė dirbtuvių dalyviams perkratyti asmeninį praeities archyvą ir suteikti jam kitą formą – prisiminimus įprasminti meno kūriniais.

„Norėjau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai galėjo būti žodis ar daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją. Iš šių prisiminimų mes kartu kūrėme naują kūrinį“, – pasakojo menininkė.

Meno kūriniais virtę asmeniniai atminties fragmentai ir bus pristatyti parodoje.

22 val. bus surengtas muzikos koncertas „Garsas art’i krašto“. Koncerto programa sudaryta iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje žiūrovų laukia premjera – pirmą kartą Klaipėdoje pristatomas dviejų klaipėdiečių kompozitorių ir atlikėjų Kristijono Lučinsko (Driezho) ir Donato Bielkausko (Donio) projektas „Tykumos“.

„Nors ir Donis, ir Driezhas postfolkloro ir elektroninės muzikos mėgėjams yra puikiai žinomi, jie nuolat muzikuodavo greta, bet ne kartu. Pagaliau sujungę savo patirtis į postfolkloro ir elektroninės muzikos duetą, jie klaipėdiečiams pirmą kartą pristatys bendrą projektą „Tykumos“ – jaukią, ambientinę ramybę spinduliuojančią muziką, kurtą eksperimentuojant tarp etniškumo ir akademinės muzikos, improvizuojant, leidžiant skleistis pajautai”, – rašoma pranešime.

Antrosios koncerto dalies dalyvis Larion Dyakov – kompozitorius ir šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas iš Karaliaučiaus. Jis yra baigęs Sankt Peterburgo konservatoriją, stažavosi Didier Lockwood school Paryžiuje. Grodamas altu L. Dyakov pasitelkia įvairius garso efektus ir garso procesorių. Naudodamas tik vieną instrumentą Larionas realiame laike kuria klasikinei muzikai artimą daugiasluoksnį eksperimentinį ambient skambesį.

„Pavadinęs vakaro programą „Sound copy of air / Music trip / part 1/“, menininkas savo muzika ieško atsakymų į klausimus: kuo tampa oras, kai skamba garsas? Kuo mes kvėpuojame tuo metu? Ar oras turi atmintį? Kada garsas virsta mirgėjimu? Kur gyvena nuskambėjęs garsas?”, – rašoma pranešime.

Visi šie renginiai nemokami.


  2019-05-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt