P0

Politika

Buvusiai Etikos komisijai – dar vienas niuksas dėl vicemero (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-17


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad praėjusios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos suformuota Etikos komisija netinkamai įvertino dabartinio Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio elgesio atitikimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui.

Arvydas Cesiulis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ši istorija prasidėjo dar pernai gruodžio 18 d., kai buvo gautas VTEK pavedimas atlikti tyrimą, kodėl A. Cesiulis privačių interesų deklaracijoje nebuvo nurodęs, kad jis taip pat yra ir AB „Klaipėdos vanduo”, ir UAB „Gatvių apšvietimas” stebėtojų tarybų narys. Jis tai padarė tik pernai gruodžio 3 dieną, nors į tokias pareigas AB „Klaipėdos vanduo“ buvo paskirtas 2015 m. balandį, o į UAB „Gatvių apšvietimas“ 2017 m. kovą.

A. Cesiulis nuo žiniasklaidos nuslėpto posėdžio metu prisipažino ir apgailestavo nežinojęs apie prievolę deklaruoti ryšius su juridiniais asmenimis, dalyvaujant jų organų veikloje (atitinkamas įstatymas įsigaliojo dar 2018 m. pradžioje). Sužinojęs apie tokią prievolę, jis esą nedelsiant papildė deklaraciją. Nepaisant šio prisipažinimo ir apgailestavimo, komisija konstatavo, kad A. Cesiulis pažeidė teisės aktų reikalavimus.

VTEK, gavusi tokias Etikos komisijos išvadas, konstatavo, kad ji pažeidimą turėjo nustatyti pagal kitus įstatymo straipsnius ir jų dalis.  Tačiau kovo mėnesį tokį VTEK pavedimą gavusi Etikos komisija, kuriai tuo metu vadovo kaip ir A. Cesiulis rinkimų komitetui „Vytautas Grubliauskas ir komanda” priklausiusi Aldona Staponkienė, nusprendė palikti tą patį sprendimą.

Tada jau VTEK pakartotinai nusprendė, jog toks „A. Cesiulio elgesio vertinimas nevisiškai atitinka įstatymo nuostatas”.

„Pažymėtina, kad atsakomybė dėl A. Cesiulio elgesio teisinio kvalifikavimo atitenka Etikos komisijai ir ginčo atveju teismui būtų skundžiamas atitinkamas Etikos komisijos sprendimas”, – rašoma VTEK rašte.

A. Cesiulis sako, kad į teismą tikrai nesikreips, nes pripažįsta, kad pažeidimą padarė, o nurodyti straipsniai esą esmės nekeičia.

Asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.


  2019-05-17

  Vienas komentaras apie “Buvusiai Etikos komisijai – dar vienas niuksas dėl vicemero”

  1. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   O tai kaip dabar bus su vicemero postu ?! Ar nieko tokio -SAVŲ ŽMONIŲ neskriausime , buvusi sava komisijos pirmininkė pasigailėjo ,pasigailės ir meras ?!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt