P0

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdietiškomis krevetėmis susigundė ir „Meridianas”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-05-17


Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriuje sukurtoje specialioje bazėje užaugintas krevetes išbandė ir burlaivyje „Meridianas” įsikūrusio restorano virtuvė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmą kartą pernai lapkritį dar lervomis buvusių blyškiųjų baltakojų krevečių (Litopenaeus vannamei) skonis buvo išbandytas balandžio pabaigoje KU Botanikos sode. Tada jos ant grilio buvo kepamos be jokių prieskonių ar druskos.

O šį penktadienį pirmąjį griliaus sezoną „Meridiano” denyje restorano šeimininkai sugalvoję pradėti irgi su šiomis klaipėdietiškomis krevetėmis. Tačiau čia restorano šefas Mindaugas Beniušis su savo komanda prieš penkias valandas dar plaukiojusias krevetes jau paruošė pagal tris skirtingus receptus ir kepino „Big Green Egg“ kepsninėje. Krevetės buvo derinamos su „Moutard” šampanu.

Į Klaipėdą iš Mančesterio 10 tūkst. blyškiųjų baltakojų krevečių lervų (~1-1,5 cm) buvo atskraidintos praėjusių metų lapkritį. Dauguma krevečių jau užaugo iki rinkai reikiamo dydžio (apie 30 g) ir 16-18 cm ilgio.

Kol krevetės buvo dar labai mažos, porą savaičių jos maitintos kitais dar mažesniais vėžiagyviais (Artemia salina), kurie buvo inkubuojami iš džiovintų kiaušinėlių. Palaipsniui krevetės buvo pratinamos prie dirbtinio granuliuoto pašaro.

Kol kas tokių krevečių savikainos mokslininkai sako dar negalintys įvardinti, nes buvo nemažai eksperimentuota.

Galimybę uostamiestyje įkurti unikalią bazę atvėrė projektas „InnoAquaTech”, kuriame Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas dalyvauja drauge su partneriais iš užsienio. Infrastruktūra kainavo apie 100 tūkst. eurų, dalis reikiamų lėšų gauta iš ES fondų.

Kadangi krevečių auginimui reikalingi dideli energijos kiekiai vandeniui šildyti, mąstoma apie galimybes pasitelkti geoterminius resursus, kuriais turtingas Vakarų Lietuvos regionas.


2019-05-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt