Klaipėdietiškomis krevetėmis susigundė ir „Meridianas”

Fotoreportažai, Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-05-17

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriuje sukurtoje specialioje bazėje užaugintas krevetes išbandė ir burlaivyje „Meridianas” įsikūrusio restorano virtuvė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmą kartą pernai lapkritį dar lervomis buvusių blyškiųjų baltakojų krevečių (Litopenaeus vannamei) skonis buvo išbandytas balandžio pabaigoje KU Botanikos sode. Tada jos ant grilio buvo kepamos be jokių prieskonių ar druskos.

O šį penktadienį pirmąjį griliaus sezoną „Meridiano” denyje restorano šeimininkai sugalvoję pradėti irgi su šiomis klaipėdietiškomis krevetėmis. Tačiau čia restorano šefas Mindaugas Beniušis su savo komanda prieš penkias valandas dar plaukiojusias krevetes jau paruošė pagal tris skirtingus receptus ir kepino „Big Green Egg“ kepsninėje. Krevetės buvo derinamos su „Moutard” šampanu.

Į Klaipėdą iš Mančesterio 10 tūkst. blyškiųjų baltakojų krevečių lervų (~1-1,5 cm) buvo atskraidintos praėjusių metų lapkritį. Dauguma krevečių jau užaugo iki rinkai reikiamo dydžio (apie 30 g) ir 16-18 cm ilgio.

Kol krevetės buvo dar labai mažos, porą savaičių jos maitintos kitais dar mažesniais vėžiagyviais (Artemia salina), kurie buvo inkubuojami iš džiovintų kiaušinėlių. Palaipsniui krevetės buvo pratinamos prie dirbtinio granuliuoto pašaro.

Kol kas tokių krevečių savikainos mokslininkai sako dar negalintys įvardinti, nes buvo nemažai eksperimentuota.

Galimybę uostamiestyje įkurti unikalią bazę atvėrė projektas „InnoAquaTech”, kuriame Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas dalyvauja drauge su partneriais iš užsienio. Infrastruktūra kainavo apie 100 tūkst. eurų, dalis reikiamų lėšų gauta iš ES fondų.

Kadangi krevečių auginimui reikalingi dideli energijos kiekiai vandeniui šildyti, mąstoma apie galimybes pasitelkti geoterminius resursus, kuriais turtingas Vakarų Lietuvos regionas.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”5″ images=”83734,83735,83736,83737,83738,83739,83740,83741,83742,83743″ img_size=”gallery”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas

Prasidėjo Žuvies dienos: veikia mugė, „Meridianas“ pakėlė naujas bures

Penktadienį Klaipėdoje prasidėjo visą savaitgalį truksiantys renginiai, pavadinti Žuvies dienomis. Iki sekmadienio pavakarės senamiesčio gatvėse šurmuliuos mugė. Šventės režisierius Karolis ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rengia mažą Jūros šventę 

Susijungusios privačios ir savivaldybinės struktūros pirmadienį pranešė, jog gegužės 17-19 dienomis Klaipėdoje vyks Žuvies dienomis pavadinta renginių lavina, skirta vasaros ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This