P0

Politika, Svarbu

Eurelijus Žukauskas valdžios nepanoro (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-05-20


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusią savaitę patenkino su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) sąrašu į Klaipėdos miesto tarybą išrinkto, o vėliau Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi paskirto Artūro Bogdanovo prašymą panaikinti rinkimuose uostamiestyje iškovotą mandatą.

A. Bogdanovą miesto Taryboje turėjo pakeisti buvęs krepšininkas Eurelijus Žukauskas, tačiau jis tokio mandato atsisakė.

Eurelijus Žukauskas. Mato Baranausk0 (www.fotomatas.lt) nuotr.

VRK posėdžio metu šios institucijos Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė informavo, kad A. Bogdanovas mandato atsisako „dėl asmeninių priežasčių”.

Žinia, prieš paskiriant jį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, A. Bogdanovas teigė, kad ilgai svarstė tokią dilemą (einant tokias pareigas nėra privalu atsisakyti kitos savivaldybės Tarybos nario mandato).

„Tačiau kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad kaimyninės savivaldybės turi daug bendrų interesų, todėl artimiausiu metu teks priimti sprendimą. Šiandien dar kategoriškai neatsakysiu, bet linkstu prie to, kad atsisakysiu mandato”, – posėdžio metu rajono politikams sakė A. Bogdanovas, Klaipėdos miesto taryboje spėjęs padirbėti Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete.

VRK patenkinus jo prašymą, miesto Tarybos nariu turėjo tapti 1049 reitingavimo balsų sulaukęs E. Žukauskas, tačiau R. Daniškevičiūtė posėdžio metu informavo, kad jis irgi atsisako tokio mandato. Todėl jis suteiktas už jo sąraše su 825 reitingo balsais likusiam 72-iejų Arūnui Andziuliui.

Kodėl E. Žukauskas atsisakė mandato, sužinoti nepavyko – iš pradžių jis atmetė skambutį, o perskambinęs po to, kai išgirdo klausimą, teigė, kad negali kalbėti ir paprašė paskambinti už valandos. Tačiau paskambinus dar kartą jis jau neatsiliepė.

Vilniaus universitete puslaidininių fizikos, o Kauno technologijos universitete elektronikos, integrinės technologijos studijas baigęs doc. dr. A. Andziulis savo interesų deklaracijoje nurodo, kad dirba Klaipėdos universitete.  Jo žmona Beatryčė yra UAB „Ex arte” ir UAB „Gulbelė” akcininkė.


  2019-05-20

  5 komentarai “Eurelijus Žukauskas valdžios nepanoro”

  1. AvatarRinkėja,norinti permainų Rinkimų įstatyme (IP: 78.57.230.119)

   Keistokai atrodo,kad iš pradžių sutinka,kad būtų sąraše ( ne žemiausioje pozicijoje),o kai ateina laikas prisiimti atsakomybę ,tai pasipusto padus ?! Taigi , seniai darytina išvada-JOKIŲ SĄRAŠŲ ir SĄRAŠŲ JŲ kandidatų ! Piliečiai balsuoja ir renka vienus ,atsisėda kiti -,,sodina bulves-užauga morkos “,nors ir tos ir tos valgomos ,bet ne to norėjo .Geriausia būtų,kad pateikia partijos po vienodą skaičių savo narių-kandidatų ir żmonės RENKASI asmenis ,kuriais pasitiki,gerai pažįsta kaip dorus ir sąžiningus žmones , galinčius dirbti VISŲ labui .

   • AvatarRinkėja,norinti permainų Rinkimų įstatyme (IP: 78.57.230.119)

    Tekste KLAIDA-turėtų būti SĄRAŠINIŲ kandidatų .

  2. Avatarirgi Gintaras (IP: 78.57.233.217)

   … o kaip programa, noras dirbti miesto labui, dėmesys paprastam žmogui ir greiti sprendimai? Tik dūmų uždanga per rinkimus ir “imam miestą”.

  3. AvatarGintaras (IP: 84.15.181.247)

   Išmintingi žmonės nesiekia valdžios. Tai puiku!

  4. AvatarRita (IP: 78.62.147.40)

   Labai vertinu Artūro Bogdanovo logišką poelgį. Ir ne mažiau pono Žukausko. Pastarasis turi “ūgį , smūgį”, bet tik ne gebėjimą būti vietos politiku. Ačiū .Sveikinu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt